Trešdiena, 23. Janvāris, 2019. Grieta, Strauta, Rebeka
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada oficiālais tūrisma portāls

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē 2018


Akcija "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!"


KOPĪGS MARŠRUTS UN AKCIJA “IEPAZĪSTI KAIMIŅUS ZEMGALĒ!”
1.maijs – 25.septembris, Latvijas – Lietuvas pierobeža

Šī gada 1.maijā Pakrojā tiks dots oficiāls starts Latvijas pierobežā ceļošanas akcijai “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”, kuras mērķis ir latviešus un lietuviešus iepazīstināt ar šo teritoriju tūrisma objektiem un  pasākumiem. Šo akciju jau otro gadu organizē Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā.  Izdotajā maršruta brošūrā pieejama informācija par 48apskates vietām un pasākumiem. Tiem, kuriem patīk spēles elements saņemot zīmogu akcijas vietās un iesniedzot akcijas kartes Bauskas, Biržu, Pakrojas, Pasvalesvai Jonišķu Tūrisma informācijas centros līdz  27.septembrim,  būs iespēja pretendēt uz kādu no 16 balvām.

  • 8 (astoņi) dalībnieki, kuri būs apmeklējuši vismaz 8(astoņus) akcijas pasākumus vai objektus (katrā pašvaldībā pa vienam), varēs iegūt atbalstītāju veicināšanas balvas.
  • 4 (četri) Latvijas apceļotāji, kuri būs apmeklējuši vismaz 16  (sešpadsmit) akcijas pasākumus vai objektus (katrā pašvaldībā divus) varēs iegūt velosipēdu no Biržu, Pasvales un Pakrojas, Jonišķu rajona pašvaldībām.
  • 4 (četri) Lietuvas apceļotāji, kuri būs apmeklējuši vismaz 16 (sešpadsmit) akcijas pasākumus vai objektus (katrā pašvaldībā divus) varēs iegūt velosipēdu no Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novada pašvaldībām.

Apceļošanas akcijas noslēgums ar dāvanu pasniegšanu tās ieguvējiem tiks organizēts 13.oktobrī Bauskā,  līdz ar to simboliski noslēdzot aktīvo tūrisma sezonu.

 

Sīkāka informācija par akciju drīzumā būs atrodama https://www.facebook.com/kaiminizemgale .
 

Maršruta un akcijas karte lejuplādei.  projekta mājas lapa 


 “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”  tavs vasaras maršruts Latvijas – Lietuvas pierobežā

Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā izveidojušas kopīgu maršrutu, kura mērķis ir latviešus un lietuviešus iepazīstināt ar šo teritoriju tūrisma objektiem un  pasākumiem. Informācija par 40 apskates vietām un 8 pasākumiem apkopota brošūrā, kas pieejama Bauskas, Biržu, Pakrojas, Pasvales un Jonišķu Tūrisma informācijas centros.

Ko apskatīt un darīt šajā teritorijā?

Savu ceļojumu no Rīgas iesakām sākt ar Iecavu vai Vecumniekiem, ja dodaties garajā divu – trīs dienu braucienā. Vasaras laikā varat veikt arī vairākus vienas dienas izbraukumus,  pakārtojot tos kādiem pasākumiem, pie reizes apskatot tuvāko apkārtni.

Ja ceļojumu sākat ar Vecumniekiem, pa ceļam paviesojušies “Jūrās” un “Ausekļu dzirnavās”, nonāksiet Skaistkalnē, kur varat apskatīt Skaistkalnes katoļu baznīcu. Tā ir otra populārākā katoļu svētceļojumu vieta Latvijā aiz Aglonas. Baznīcā atrodas altārglezna – brīnumdarītāja „Marijas pasludināšana”, regulāri notiek dievkalpojumi, bet augustā – Kanapenes svētki. Netālu no Skaistkalnes centra saimniecības „Mačēni” muzejā „Sendienas”  varēsiet apskatīt interesantu  privātu senu darbarīku, sadzīves un saimniecības priekšmetu, tehnikas, rakstāmlietu kolekciju.

 

Šķērsojuši valsts robežu Skaistkalnē, nonāksiet Lietuvā – Biržos. Birži pazīstami ne tikai ar pili, Kirkilu novērošanas torni un Sodelišķu muižu, bet arī citiem objektiem. Pagājušajā gadā tika atvērta Biržu tējkannu galerija, kuras kolekcijā ir vairāk nekā 400 eksponātu. Eko baskāju parkā patiks tiem, kas vēlas basām kājām staigāt pa dažādiem akmentiņiem, grāvīšiem un čiekuriem ierīkoto taku.

No Biržiem maršruts ved uz Pasvali, te apskatāms  Kriteņu parks ar vairākām dažāda izmēra un vecuma kritenēm, Dzirnakmeņu un dobakmeņu muzejs, kā arī Pasvales novadpētniecības muzejs ar modernu vēstures, etnogrāfijas, arheoloģijas ekspozīciju un Atjaunotās Lietuvas 100. gadadienai veltīto izstādi, bet ģimenēm patiks Rauboņu zoo parks.

Turpinot  iepazīt Zemgales kaimiņus, ceļš no Pasvales aizved uz Pakroju, kur var  apskatīt Lietuvā vecāko koka sinagogu un lielāko muižu – Pakrojas muižu, kur brīvdienās  tiek organizētas dažādas izklaides, notiek koncerti.  Apskates vērta ir arī Akmeneļu muiža, te iespējams iepazīties ar muižas vēsturi, apskatīt mākslas galeriju,  izbaudīt dažādas izklaides. Bet par Pakrojas vēsturi vairāk uzzināsi muzejā “Žiemgala”

Noslēdzot Lietuvas puses izzināšanu, jāiegriežas  Jonišķos, kur jāapmeklē Lietuvā vienīgais Basketbola muzejs un  Sinagogu komplekss, kurā gūsi ieskatu pilsētas ebreju vēsturē, bet, ja vēlies piedalīties radošajās darbnīcās, iegriezies Gasčūnu tradicionālās amatniecības centrā.   Pašā pierobežā atrodas Žagares muiža, kur ierīkots moderns apmeklētāju centrs. Nesteidzīgi pastaigājoties pa greznajiem muižas koridoriem, varēsi sajuties kā īsts kungs.  

Iebraucot Latvijā Rundāles novadā, jāapskata Svitenes muiža, senais Mežotnes pilskalns un, protams, Rundāles pils parks - ievērojamākais baroka dārzs Baltijā ar ornamentālo parteri, Zaļo teātri un rožu dārzu (ap 2400 rožu šķirņu). Netālu no pils atrodas objekts senās tehnikas cienītājiem - privātā kolekcija retro auto „Mežmaļi”, kur apskatāmi 1939. gada automobiļi un motocikli.

Maršruts turpinās Bauskā, kur noteikti apskati pili, Motormuzeju un vecpilsētu,  un iegriezies Bauskas Sv. Gara luterāņu baznīcā, kur uz viena no soliem redzams senākais pilsētas ģerboņa attēls. Vecpilsētā atrodas arī Bauskas muzejs, kur uzzināsi ne tikai par pilsētas vēsturi, bet varēsi arī apskatīt dažādas mākslas un vēstures izstādes un T. Čudnovskas leļļu un rotaļlietu kolekciju.

Maršruta noslēgums ved Iecavas novada virzienā. Aktīvajiem jāpiestāj atrakciju parkā “Labirinti”, zinātkārajiem kopā ar gidu jāiepazīst Iecava un  Iecavas katoļu baznīca. Tā ir viena no jaunākajām un modernākajām tuvējā apkārtnē. Bet bērniem patiks dzīvnieku, mājdzīvnieku un putnu kolekcija mini zoo “Dobuļi” kura atrodas Dzimtmisā.

 

Maršrutā iesakām iekļaut arī astoņus pasākumus, kurus apmeklējot iepazīsi konkrētā novada kultūras īpatnības un tradīcijas. 

2.jūnijā Iecavas mazie dziesmu un deju svētki

2.jūnijā Rundāles novada svētki

12.–14.jūlijā Liliju svētki Vecumniekos

13.–14.jūlijā Žagares Ķiršu festivāls

3.–5.augustā Biržu pilsētas svētki

24.–25.augustā Pakrojas svētki

8.septembrī Bauskas pagalmu svētki un putras godēšana un Zemgales Dižtirgus

14.–16.septembrī  Pasvales pilsētas svētki

 

Sīkāka informācija ar maršruta objektu adresēm, kontaktiem atrodama projekta mājās lapā vai iegūstama tūrisma informācijas centros:

  • Bauskas TIC, Rātslaukums 1, Bauska, LV-3901, Latvija, T.: +37163923797

  • Biržu TIC, J.Janonio g. 2, Birži, LT – 41148, Lietuva, T.: +370 68673742,

  • Pasvales TIC, P. Avižonio g. 6, Pasvale, LT-39149, Lietuva, T.: +370 45134096

  • Pakrojas TVIC, Pergalės g. 1, Pakroja, LT-83159, Lietuva, T.: +370 61610765

  • Jonišķu TVIC, Žemaičių g. 9, Jonišķi, LT-84147, Lietuva, T.: +370 42652388

 

Projekta Facebok konts : https://www.facebook.com/kaiminizemgale

Projekta mājas lapa:  https://sites.google.com/view/kaiminizemgale/akcija-akcijo

Maršrutu sagatavoja: Bauskas TIC, izmantojot partneru ieniegto informāciju un foto materiālu.