Otrdiena, 06. Decembris, 2022. Niklāvs, Nikolajs, Niks, Nikola
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku oficiālais tūrisma portāls

Skaistkalnes katoļu baznīca


Šis Zemgales nozīmīgais katoļticības centrs paceļas augstajā Mēmeles upes senlejas krastā – Skaistkalnes Romas katoļu baznīca ir otrs lielākais svētceļojumu galamērķis, sekojot tūlīt pēc Aglonas, ik gadu šeit sagaidot tūkstošiem svētceļnieku un tūristu.

 

Nozīmīgu lomu ticības un baznīcas dzīvē noteica jezuītu ordenis, kas, līdz ar baznīcas būvniecību, centās nostiprināt savu ietekmi reģionā. Tagadējās baznīcas celtniecības darbi tika uzsākti 17. gadsimtā, pateicoties vairākiem ietekmīgiem finansētājiem. 1692.gadā darbiem noslēdzoties, baznīca tika iekārtota neparasti lielā un barokālā greznībā, veltīta Sv. Marijas debesīs uzņemšanai.

 

Protams, savulaik būvētā baznīca savu izskatu gadsimtu gaitā mainījusi, piemēram, Ziemeļu kara laikā to nodedzināja krievu karaspēks, savukārt Otrā Pasaules kara laikā tika sagrauti baznīcas divi piecstāvu nama augstuma torņi – tos pēckara gados tā arī neatjaunoja, taču, vēl šobaltdien ēka savu greznību nav zaudējusi, lielākoties saglabājot autentisko interjeru no tās būvniecības laika. Skaistkalnes Romas katoļu baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

 

Zīmīgi piebilst, ka Dievnams saglabājis arī izcilu mākslas pieminekļu kolekciju- viens no baznīcas lepnumiem ir tajā atrodamā 18. gadsimta vidū tapusī altārglezna – brīnumdarītāja “Marijas pasludināšana” sānu altārī. Īpaši izceļami ir arī dažādi interjera elementi, piemēram, divpadsmit metrus augstais altāris, kancele un ērģeļu prospekta kokgriezumi, sudrabkalumi, velves, sienu dekoratīvās apdares fragmenti, un vēl! Būtiska ir arī līdzās baznīcai redzamā klostera ēka, tās celtniecība uzsākta līdztekus ar baznīcas būvi, taču noslēgta tikai 19.gadsimtā.

 

Zīmīgi – baznīcas pagrabstāvā atrodas dižciltīgo ļaužu un garīdznieku kapenes. Šeit atdusas, piemēram, Vidzemes ģenerālgubernators Pēteris Lasi un Džordžs Brauns, kā arī Pleskavas ģenerālgubernatora Filipo Pauluči sieva Vilhelmīne Franciska, gan arī citas prominentas personas - pēc iepriekšējas pieteikšanās kapenes ir iespējams aplūkot! 

Slimnīcas iela 2, Skaistkalne, Bauskas nov., LV-3924
+371 26411090

Darba laiks

Grupām pieteikties iepriekš.

Cenas

Objekti tuvumā