Sestdiena, 16. Oktobris, 2021. Daiga, Dinija, Dinārs
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku oficiālais tūrisma portāls

Skolēnu grupām


Interesantas programmas un vietas, kuras piedzīvot skolēniem Bauskas pusē šajā rudenī

Bauskas Tūrisma informācijas centrs (Bauskas TIC) apkopojis Bauskas apkārtnes rudens piedāvājumu skolēniem pa pieciem tematiskiem maršrutiem: interaktīvās programmas muzejos un pilīs, radošās darbnīcas un degustācijas, iepazīšanās ar dzīvniekiem un aktīvo atpūta. Daudzas no interaktīvajām programmām iekļautas arī “Skolas somas” projektā.

Bauskas TIC novērojis, ka pavasarī skolēni bija iecienījuši Bauskas muzeja interaktīvo programmu mazākiem skolēniem “Laiks spēlēties”, kuras ietvaros skolēni iepazīstas ar rotaļlietu ekspozīciju caur rotaļām un paši izgatavo savu lupatu lelli vai 3D kartiņu, kā arī Bauskas rātsnama programmu “Sver un mēri Bauskā”, kuras ietvaros skolēni uzzina kādi svari un mēri lietoti Latvijā kopš 17.gs., tiek dota iespēja nosvērties un nomērīties senajās mērvienībās un saņemt sertifikātu. Vislielāko interesi mazākiem skolēniem parasti izraisa suvenīrs “konfektometrs” ar kuru ir iespēja noteikt cik daudz konfektes dienā drīkst apēst.

Puišu un eksakto zinātņu skolēnu klases pavasarī bija iecienījušas Bauskas motormuzeja apskati un tajā pieejamās programmas “Vēja ģenerators un atlecošā bumbiņa”, kurās praktiski var izgatavot minētās lietas. Šogad  esam priecīgi, ka arī meitenēm ir iespēja uzzināt kā darbojas dažādi skaistum kopšanas un kosmētikas ražošanas uzņēmumi un iepriecināt sevi ar kādu pašgatavotu  “Gusto” krēmu vai “Upes” skrubi vai burbuļbumbu.  

Populāras ir arī  dažādas ražotņu apskates un degustāciju programmas, kā piemēram, saldumu ražotne “Poļu nams” un “Bauskas alus darītava”, kura ražo plašu veselīgu bezalkoholisko dzērienu klāstu. Nevienu vienaldzīgu nekad neatstāj dažādu dzīvnieku iepazīšana, īpašas emocijas vienmēr iespējams gūt pēc “Trušu pilsētiņas” vai mini zoo “Dobuļi” apmeklējuma.

Nevienam nav noslēpums, ka skolēniem vislabāk patīk aktīvās atpūtas iespējas  kā peintboli, laivošanas, kuras pieejamas arī mūsu pusē. Taču visvairāk iecienītas ir atrakciju parka “Labirinti”  dažādās veiklības spēles brīvā dabā vai vairāk kā 30 pašgatavotās lielformāta galda spēles.

Ja tomēr skolotājiem rodas kādi jautājumi par apskates objektiem, piknika vai pusdienu vietām, iesakām  zvanīt mums - Bauskas tūrisma informācijas centram pa tālruni 63923797, 27746484! 

Apkopotā informācija skolēniem šajā saitē