Pirmdiena, 05. Decembris, 2022. Klaudijs, Sabīne, Sarma
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku oficiālais tūrisma portāls

Dabas taka Bauskā


Atrašanās vieta

Taka sākas Bauskas vecpilsētā Mēmeles kreisajā krastā, aiz Dambja un Rūpniecības ielas krustojuma.  No Ķirbaksalas tā turpinās pa Mūsas labo krastu un atgriežas Brīvības bulvāra un Uzvaras ielas krustojumā. No Rīgas uz Bausku var ērti nokļūt ar satiksmes autobusu, jābrauc līdz pieturai “Rātslaukums” un jādodas pa Rīgas ielu Bauskas pils virzienā.

 

Anotācija

 

Bauskas dabas taka atrodas dabas parka “Bauska” , Natura 2000 teritorijā, kas stiepjas līdz pat Mežotnei. Bauskas dabas taka sākas Bauskas vecpilsētā pie moderni aprīkotas atpūtas vietas un stāvlaukuma Dambja ielā, no tās paveras brīnišķīgs skats uz Bauskas pili.  Virzoties pa Dambja ielu uz Brīvības bulvāri, taka pa Mēmeles nogāzi  turpinās līdz pat Bauskas pilij,  pirms pašas pils ir iespēja uzņemt foto pie grozāmas "Pastkartes no Bauskas", kura ļauj izvēlēties skatu uz upi vai pili. Turpinot ceļu Jūs nonāksiet pie  Bauskas pils, kas celta 15.gs vidū  un ir vienīgā atjaunotā renesanses, manierisma stila pils Latvijā, kas sastāv no Ketleru rezidences un Livonijas ordeņa cietokšņa drupām un noteikti ir vērta, lai tajā iegrieztos un apskatītu.   Dabas taka noslēdzas vietā, kur, satekot Mūsai un Mēmelei, sākas Lielupe un ko vietējie sauc par Ķirbaksalu. Pēc seniem nostāstiem Lielais Murza sateces vietā (Ķirbaksalā) ņēmis maģisko ūdeni, ar kuru ieteicis mazgāties Kurzemes dāmām skaistum kopšanas nolūkos un kuru kundzēm Jelgavā un Rīgā, “speciāli apstrādātu”, pārdevis pat muciņās.  Salas sākumā atrodas jauns vides objekts, kas simbolizē Lielupes sākumu. Parkā, starp pili un Ķirbaksalu, atrodas Bauskas pilskalna estrāde, kurā ik gadu notiek dažādi festivāli un pasākumi. Tie, kuriem tīk garāka pastaiga, no Ķirbaksalas var doties gar Mūsas krastu un apskatīt iespaidīgus dolomīta atsegumus.  Vieta pirms Ķirbaksalas tiltiņa ir iecienīts sākums laivošanas entuziastiem maršrutā “Bauska – Mežotne”, Pavasarī  Mūsa, Mēmele un Lielupe ir iecienīta vimbu makšķerēšanas vietas.

 

Atrodas: Bauska, Bauskas novads

GPS koordinātes: 56.408082, 24.178526
Kam domāts: kājāmgājējiem, nūjotājiem
Takas garums: ~3,6km
Maršruts: aplis/loks
Marķējums: nav
Labākais laiks apmeklējumam: visu gadu, ziemas periodā Ķirbaksala nav pieejama.
Maksa: bezmaksas
Segums: stingri blietēta smalkās grants pamatne/ iemīta taka (Ķirbaksalas posms, dolomīta atsegumi)
Labiekārtojums: ir atpūtas vietas,  info stendi, piknika vietas, stāvlaukums
Vairāk info: Bauskas Tūrisma informācijas centrs, Rātslaukums 1, Bauska, T.63923797, 27746484,  tic@bauska.lv , www.visit.bauska.lv
Apsaimniekotājs: “Vides serviss”

Piedāvājumi

  • Dabas taka ikdienā ir pieejama katram interesentam, bet maksas pasākumu laikā estrādē (Kantri mūzikas festivāls, teātra izrādes, koncerti, diskotēkas un tml.) piekļuve šai takai ir ierobežota, jo teritorija tiek norobežota, lai tajā nevarētu iekļūt cilvēki bez biļetēm. No novembra līdz maijam  - taka pieejama daļēji, jo uz nesezonu tiek izņemts tilts, kurš savieno Ķirbaksalu ar pilskalna teritoriju. 
Pilskalns, Bauska, Bauskas nov.
+371 63923797

Darba laiks

Maijs-Oktobris (Ķirbaksala)


Cenas

Objekti tuvumā