Svētdiena, 27. Novembris, 2022. Lauris, Norberts
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku oficiālais tūrisma portāls

Jumpravmuižas parks


Jumpravmuižas parks Bauskas novada Mežotnes pagastā ir viens no skaistākajiem un romantiskākajiem muižu parkiem Latvijā. Tas atrodas klinšainā Lielupes krastā ar Zemgalei neraksturīgu reljefu – dolomīta klinšu atsegumiem, gravām, avotiem strautiem un pat nelielu ūdenskritumu. Parka veidošana sākta 18.gs.beigās, balstoties uz 18.gs. romantisma estētiku.

 

Parkā joprojām saglabājušies izcili parka arhitektūras elementi. Romantiskās mākslīgās pilsdrupas Lielupes klinšainajā krastā ir vienīgās Latvijā, kas būvētas 18.gs. beigās. Parka gravā pie strauta atrodas bijusī kapela, kas kalpojusi arī kā romantisks vientuļnieka namiņš, bet dziļāk parkā pakalns ar muižas īpašnieku Līdinghauzenu-Volfu ģimenes kapiem, kurus kādreiz rotāja akmenī kalts sarkofāgs. Kapela – lūgšanu namiņš Jumpravmuižas parkā celta 19.gs. beigās kā romantiska ainavu parka arhitektūras elements. Šādi parka arhitektūras paraugi citur Latvijā vairs nav saglabājušies. Atbilstoši romantisma estētikai tā būvēta kā vieta apcerīgām pārdomām, pretstatā dramatiskajai noskaņai, ko rada mākslīgās pilsdrupas klinšainajā Lielupes krastā.

 

Šobrīd parks ir vieta, kur cilvēki jebkurā vecumā var gūt enerģiju un gudrību no Dabas, vērojot tās mieru un harmonisko līdzsvaru. Parkā papildus daudziem savvaļas iemītniekiem dzīvo dažādi mājdzīvnieki, kas palīdz rūpēties par parku dabiskajā veidā – zirgi, aitas, kazas, suņi, kaķis. Dažiem, īpaši bērniem var būt interesanti uzzināt, kas ir nepieciešams, lai šie dzīvnieki jūtās labi, un sniedz labumus cilvēkam. Ir zinātniski pierādīta kontakta ar dzīvniekiem un augiem labvēlīgā ietekme uz cilvēku veselību, ko pēta, piemēram, dendroterapija un dzīvnieku asistētā terapija. Jumpravas parkā jebkurš varēs atrast sev kaut ko tādu, kas atļaus uz brīdi aizmirst par ikdienas raizēm un baudīt svaigo gaisu, klusumu un mieru, jo laiks šeit apstājās...

Jumprava, Mežotnes pag., Bauskas nov.
+371 25415570
Āra nojume Gids runā krieviski Nakšņošanas iespējas Pastaigu, dabas takas 

Darba laiks

Pēc iepriekšēja pieteikšanos pa tālr.

Cenas

Parka apmeklējums – 1 eur/st
Gida pakalpojumi – pieejami pēc pieprasījuma, par atsevišķu samaksu
Tējas pauze parkā skatā laukumā vienai personai – 5 eur/st
Veselību veicinošā izjāde ar zirgu ar tējas pauzi– 30 eur/st

Objekti tuvumā