Svētdiena, 27. Novembris, 2022. Lauris, Norberts
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku oficiālais tūrisma portāls

Ceplis


Atrašanās vieta

Kaļķu dedzinātava atrodas ciematā Ceplis – 11 km no Bauskas centra, un 4 km no Mežotnes, braucot pa Bauskas – Mežotnes ceļu. Var braukt ar privāto autotransportu, velosipēdiem, ar laivām pa Lielupi. Ar satiksmes autobusu jābrauc līdz pieturai “Ķieģeļu fabrika”, tālāk dodoties ar kājām.

 

Anotācija

Zemgalē šajā reģionā jau gadsimtiem tika izmantoti vietējie resursi - māls un dolomīts. Jau hercoga Jēkaba laikā šeit tika gatavoti celtniecības materiāli. Liela nozīme bija Lielupei kā ūdens ceļam. 19. gs otrajā pusē un 20. gs sākumā ciematā Ceplis izveidojās rūpniecisks komplekss - kaļķu dedzinātava, ķieģeļu ceplis, dakstiņu ražotne, krāsns podiņu ražotne, glazēšanas cehs u.c.

Līdz 1940. gada nacionalizācijai rūpnīca piederēja un tās darbību vadīja grāfs Anatols Līvens. Padomju laikā rūpnīcas komplekss savu darbību turpināja līdz 90. gadiem un pēc tam tika izsaimniekots, atstājot aiz sevis industriāli degradētu vidi. Dažas no 19. gs ēkām ir saglabājušās. Pašlaik SIA “Igo mūzikas menedžments” strādā pie šo ēku attīstīšanas projekta un veido mākslas un mūzikas centru Ceplis.

Šobrīd ir apskatāma vēsturiskā Kaļķu dedzinātavas ēka. Unikālo industriālo ēku ar masīvu skursteni centrā var apskatīt divos stāvos, kā arī aplūkot skursteni no iekšpuses. Otrajā stāvā ir ekspozīcijas telpa, kurā ir apskatāmi vēsturiskie ķieģeļi. Bet bijušās kopmītnes logos ēkā “Ceplis 10”, apskatāmi 12 Zibesnplenēra mākslinieku darbi.

Kaļķu dedzinātava atrodas 50 metrus no Lielupes krasta, un lielu interesi par to izrāda arī ūdens tūristi.

 

Programmas tūristu grupām un kolektīviem

Kaļķu dedzinātavas un kompleksa apskate gida pavadībā

! Meistarklase (līdz 8 pers. max 16 pers.) Iespēja deko tehnikā rotāt traukus pēc Igo dizaina izstrādātiem dekoriem. Ilgums 1 h, traukus iepsējams iegūt pēc 1-2 nedēļām. Cena personai 35.00 EUR (cenā ietipst trauks - krūze vai šķīvis). 

 

Piedāvājumi

Pasākumi un koncerti

! Vieta Jūsu pasākumam (Igo koncerts + telpas līdz 20/30 personām). Galda klāšana netiek nodrošināta. Cena - pēc vienošanās, sazinoties. 

 

 

 

 

“Kaļķu dedzinātava", Ceplis, Mežotnes pagasts, Bauskas novads, LV3918
+371 29141042
Gids runā angliski Gids runā krieviski 

Darba laiks

Pieteikties iepriekš

Cenas

Apskate ar ekskursiju (iepriekš piesakoties):
pieaugušajiem EUR 10.00
skolēniem EUR 5.00
pensionāri EUR 8.00

Bērniem līdz 7 gadiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām - ieeja bezmaksas.

Objekti tuvumā