Bauskā
Keramikas mozaīka
Brīvi pieejams objekts - mozaīka ar ūdens un zivs motīviem. Strautnieku ielā uz šķūnīšiem pie Mēmeles upes
Rožu aleja
Rīgas ielas namu fasādes posmā no Kalna ielas līdz Baznīcas ielai rotā krāšņi rožu dekori, ko izgatavojuši Bauskas un Bauskas novada astoņu pagastu iedzīvotāji – kopskaitā ap 140 dalībnieku!
Sinagogas dārzs
Bauskas vecpilsētā, Rīgas ielā 35, vietā, kur atradās 1844.gadā celtā un nacistu uzbrukumos 1941.gada jūlijā nopostītā Bauskas Lielā sinagoga, izveidots piemiņas memoriāls „Sinagogas dārzs”. Sinagogā par rabīnu kalpoja Ābrams Īzaks Kuks – izcils reliģiskais domātājs, kabalists, skolotājs, vēlāk pirmais Izraēlas Zemes virsrabīns.
Bauskas pils
Bauskas pils vecākās daļas drupas, varenais 15.gs. Livonijas ordeņa cietoksnis pussalā starp Mūsas un Mēmeles sateku, kādreiz sargāja ordeņa valsts robežu. Bauskas pils jaunākā daļa – Kurzemes hercogu rezidence - celta 16.gs. beigās un ir pilnībā atjaunota. Bauskas pils ir vienīgā pils Latvijā, kas ilustrē renesanses un manierisma arhitektūras un lietišķās mākslas izpausmes Kurzemes hercogistē.
Bauskas pils vecākās daļas drupas, varenais 15.gs. Livonijas ordeņa cietoksnis pussalā starp Mūsas un Mēmeles sateku, kādreiz sargāja ordeņa valsts robežu. Bauskas pils jaunākā daļa – Kurzemes hercogu rezidence - celta 16.gs. beigās un ir pilnībā atjaunota. Bauskas pils ir vienīgā pils Latvijā, kas ilustrē renesanses un manierisma arhitektūras un lietišķās mākslas izpausmes Kurzemes hercogistē.
Bauskas Motormuzejs
Bauskas Motormuzejs ir Rīgas Motormuzeja filiāle, kas tika atklāta 2011. gadā, kad bijušās noliktavas angāra telpas, kur glabājās nerestaurētā un neremontētā senā tehnika, tika mūsdienīgi rekonstruētas, paplašinātas un piemērotas izstāžu vajadzībām un apmeklētāju ērtībām. Pēc rekonstrukcijas Motormuzeja Bauskas filiāle ieguvusi īpašu apmeklētāju atzinību un godam ieņēmusi savu vietu starp tūristu iecienītajām Zemgales pērlēm – Rundāles, Bauskas un Mežotnes pili.
Bauskas vecpilsēta
Valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, kur vērojami viduslaiku pilsētbūvniecības principi un saglabājusies pilsētas plānojuma struktūra – divas upei paralēlas galvenās ielas, ko perpendikulāri šķērso mazākas šķērsielas, centrā tirgus laukums ar rātsnamu. Bauska veidojusies 16. gs. beigās, 1609.gadā hercogs tai piešķīris zīmogu un līdz ar to pilsētas statusu. Senākās celtnes vecpilsētā ir Bauskas Sv.Gara luterāņu baznīca un atjaunotais Rātsnams.
Bauskas rātsnams
Vienīgais atjaunotais 17.gadsimta rātsnams Latvijā. Tas savulaik uzcelts par birģermeistara un rātskungu privātajiem līdzekļiem un bijis lielākais un greznākais rātsnams visā Kurzemes un Zemgales hercogistē.
Bauskas muzejs
Bauskas muzejā var iepazīt Bauskas novada vēsturi, ebreju un vācu minoritātēm, to kultūru un nozīmīgumu Bauskas vēsturē, 20.gs. pilsētnieku ikdienu, sadzīvi un izklaidēm. Muzejā iekārtotas vairākas pastāvīgas ekspozīcijas, regulāri notiek izstādes un ir izveidotas muzejpedagoģiskās programmas.
Bauskas Sv.Gara baznīca
Bauskas Sv.Gara luterāņu baznīca celta 1591.-1594.gadā. Tā ir viena no 70 baznīcām, ko pēc hercoga Gotharda Ketlera ierosinājuma atjaunoja un uzbūvēja Kurzemē veco koka baznīcu vietā. Šeit aplūkojama izcila mākslas kolekcija ar unikāliem 16.–19.gs. mākslas priekšmetiem. Baznīcas ērģeles ir lielākās Zemgalē, no 1890. līdz 1901. gadam tās būvējis pirmais latviešu profesionālais ērģeļmeistars Mārtiņš Krēsliņš.
Saldās brunetes stāsts
Ekskursija "Saldās brunetes stāsts" ir cēlusi gaismā kādreiz tik populāros, tad piemirstos konditorejas izstrādājumus: riekstiņus ar vārītu iebiezināto pienu un šokolādes ruleti, tautā sauktu arī šokolādes desu. Produktiem doti skanīgi nosaukumi: "Saldā pērle", "Saldā brunete", "Saldā blondīne".
Dūmiņu vīna darītava
Vīndares Ievas Dūmiņas produkcijas klāstā ir 23 veidi vīna: no dažādiem augļiem un ogām, ziediem, pienenēm un pavisam eksotiski, kādu nav citiem – medus vīns ar čilli, medus vīns ar lavandas ziediem, balto nātru ziediņu un ozollapu vīns.
GUSTO kosmētika
Ražotnē iespējams uzzināt un klātienē redzēt, kā top "Gusto" dabiskā kosmētika. Meistares pastāstīs par dažādu dabisko līdzekļu ietekmi uz ādu, dažādu ādas tipu vajadzībām, kā arī iepazīstinās ar produkcijas klāstu
Lietišķās mākslas studija Bauska
Bauskas muzeja nodaļa, kas sastāv no audēju darbnīcas un izstāžu zāles. Aušanas meistares konsultē par Zemgales novada tautas tērpa komplektēšanu un izgatavošanu.
Bauskas Sv. Sakramenta katoļu baznīca
Sākotnēji Bauskā ir bijis lūgšanu nams, kuru apkalpojuši jezuīti no Skaistkalnes draudzes baznīcas, jo Bauskas draudze bijusi tās filiāle. Baznīca uzcelta 1864. gadā, blakus tai 1891. gadā uzcelts mūra zvanu tornis ar vienu zvanu. Metriku grāmatas baznīcā saglabājušās no 1898. gada, kad tajā laikā tā bijusi Telšu diecēzes Skaistkalnes filiāle.
Sv. Georgija Bauskas pareizticīgo baznīca
Sv. Georgija Bauskas pareizticīgo baznīca celta 1881. gadā pēc izcilā latviešu arhitekta Jāņa Frīdriha Baumaņa projekta. Pēc viņa rasējumiem uzceltas vēl apmēram 20 pareizticīgo baznīcas Sāmsalā un Vidzemē, kā arī divas Rīgā — Visu Svēto baznīca un Svētās Trejādības pareizticīgo baznīca. 2009. gadā savā vietā no jauna uzstādīts oriģinālais 19.gs. beigu ikonostass, kas ilgstoši tika uzskatīts par zudušu.
Pētera I akmens
Pētera I akmens atrodas Kalēju ielas galā un ir kļuvis leģendārs, pateicoties pilsētnieku nostāstiem, ka uz tā Ziemeļu kara laikā pusdienojuši Krievijas un Polijas valdnieki Pēteris I un Augusts II (Stiprais), kuri pēc maltītes palikuši zem akmens savas zelta karotes.
Brīvības piemineklis
Piemineklis Latvijas brīvības cīņās kritušajiem ir celts par Bauskas iedzīvotāju un organizāciju ziedojumiem. Sākotnējais akmens piemineklis pēc Ed.Kuraua firmas dizaina no Somijas granīta izgatavots vietējā akmeņkaļa J.Sieriņa darbnīcā. Tagadējo izskatu ieguvis 1992. gada 18. novembrī, kad uz akmens pieminekļa uzstādīta senlatviešu karavīra bronzas skulptūra, ko pēc tēlnieka Kārļa Jansona meta veidojis viņa dēls Andrejs Jansons.
Viļa Plūdoņa piemineklis
Piemineklis novadniekam, dzejniekam un skolotājam V.Plūdonim uzstādīts 2014.gada augustā Bauskā, atzīmējot pilsētas 405 gadadienu. Tā autors ir tēlnieks Ģirts Burvis.
Dabas taka Bauskā
Dabas parkā „Bauska” izveidotā dabas taka vijas gar gleznaino Mēmeles krastu uz Bauskas pili un tālāk uz Ķirbaksalu, kur, satekot Mūsai un Mēmelei, sākas Lielupe.