Ko redzēt?
Keramikas mozaīka
Brīvi pieejams objekts - mozaīka ar ūdens un zivs motīviem. Strautnieku ielā uz šķūnīšiem pie Mēmeles upes
PAKUR
Pirts un kubuls uz riteņiem klientam ērtā vietā. Darbības rādiuss: viss Bauskas novads un tālāk.
Sidrabceramics
Sidrabceramics darbnīcā Santas Rocēnas rokām top akmensmasas trauki, tāpat, nelielajā darbnīcā ir iespēja darboties pašiem.
Ribbes dzirnavas
Vējdzirnavas unikālas ar to, ka saglabājusies lielākā daļa mehānismu un dzirnavas atjaunotas agrākajā, vēsturiskajā izskatā. Kopā ar restorānu un viesnīcu tās veido atpūtas kompleksu „Rožmalas”.
Rožu aleja
Rīgas ielas namu fasādes posmā no Kalna ielas līdz Baznīcas ielai rotā krāšņi rožu dekori, ko izgatavojuši Bauskas un Bauskas novada astoņu pagastu iedzīvotāji – kopskaitā ap 140 dalībnieku!
Sinagogas dārzs
Bauskas vecpilsētā, Rīgas ielā 35, vietā, kur atradās 1844.gadā celtā un nacistu uzbrukumos 1941.gada jūlijā nopostītā Bauskas Lielā sinagoga, izveidots piemiņas memoriāls „Sinagogas dārzs”. Sinagogā par rabīnu kalpoja Ābrams Īzaks Kuks – izcils reliģiskais domātājs, kabalists, skolotājs, vēlāk pirmais Izraēlas Zemes virsrabīns.
Mazā muiža
Ar 2018. gada 1. jūliju apmeklētājus gaida vēsturisko tērpu ekspozīcija Brunavas pusē, Lietuvas pierobežā atjaunotā ēkā, kura ieguvusi nosaukumu “Mazā muiža”. Ekspozīcijā apskatāmi vēsturisku tērpu atdarinājumi, kas tapuši aptuveni 10 gadu laikā. To autori ir aizrautīgi vēstures entuziasti, kas apvienojušies biedrībā “Vēsturisko rekonstrukciju studija “Rokoko””.
Ceplis
19. gs otrajā pusē un 20. gs sākumā ciematā Ceplis izveidojās rūpniecisks komplekss - kaļķu dedzinātava, ķieģeļu ceplis, dakstiņu ražotne, krāsns podiņu ražotne, glazēšanas cehs u.c. Šobrīd ir apskatāma vēsturiskā Kaļķu dedzinātavas ēka. Unikālo industriālo ēku ar masīvu skursteni centrā var apskatīt divos stāvos, kā arī aplūkot skursteni no iekšpuses. Otrajā stāvā ir ekspozīcijas telpa, kurā ir apskatāmi vēsturiskie ķieģeļi. Pašlaik SIA “Igo mūzikas menedžments” strādā pie šo ēku attīstīšanas projekta un veido mākslas un mūzikas centru "Ceplis".
Vieta kur Satikt Sevi
Dabīgo ķermeņa skrubju un burbuļbumbu meistarklase līdz 15 personām
Rezidence
Atrodas netālu no Rundāles pils stāvlaukuma, Rundāles novadā, 14km no Bauskas centra
Mēmeles JSK
Biedrība „Mēmeles jāšanas sporta klubs” piedāvā jāšanas apmācības no pamatiem līdz dalībai sacensībās, vizināšanu zirga vai ponija mugurā, ekskursiju pa sporta klubu, kā arī vizināšanu ar ponijiem dažādos pasākumos. Skolēnu brīvlaikos biedrība organizē nometnes bērniem un jauniešiem.
Ir-auto hostelis
"Ir-auto" hostelis atrodas industriālā teritorijā, kurš piemērots strādniekiem. Hostelis piedāvā 27 vietas 4 istabās
Rundāles ūdens dzirnavas
Pašlaik Rundāles ūdensdzirnavas apskatāmas tikai no ārpuses. Par muzeja apskati interesēties pa e-pastu vai FB lapā!
Jaunbirzes
Brīvdienu māja Vecsaules pusē. Vieta svētkiem, atpūtai divvientulībā vai ģimenes lokā.
Codes muiža
18.gs.vidū celtā Code muiža piedāvā romantisku vietu ar savu šarmu Jūsu svinībām.
Jumpravmuižas parks
Jumpravmuižas parks Bauskas novada Mežotnes pagastā ir viens no skaistākajiem un romantiskākajiem muižu parkiem Latvijā!
Mūsa Paradise
Viesnīca un SPA komplekss 7 km no Bauskas līdzās trasei "Mūsa Raceland".
Rundāles pils
Rundāles pils ansamblis – izcilākais baroka un rokoko arhitektūras un mākslas piemineklis Latvijā. Pilnībā atjaunotā pils, franču regulārais parks ar tulpju, peoniju un rožu kolekcijām, ekspozīcija un izstādes ļauj saukt šo vietu par Zemgales pērli.
Bauskas pils
Bauskas pils vecākās daļas drupas, varenais 15.gs. Livonijas ordeņa cietoksnis pussalā starp Mūsas un Mēmeles sateku, kādreiz sargāja ordeņa valsts robežu. Bauskas pils jaunākā daļa – Kurzemes hercogu rezidence - celta 16.gs. beigās un ir pilnībā atjaunota. Bauskas pils ir vienīgā pils Latvijā, kas ilustrē renesanses un manierisma arhitektūras un lietišķās mākslas izpausmes Kurzemes hercogistē.
Bauskas pils vecākās daļas drupas, varenais 15.gs. Livonijas ordeņa cietoksnis pussalā starp Mūsas un Mēmeles sateku, kādreiz sargāja ordeņa valsts robežu. Bauskas pils jaunākā daļa – Kurzemes hercogu rezidence - celta 16.gs. beigās un ir pilnībā atjaunota. Bauskas pils ir vienīgā pils Latvijā, kas ilustrē renesanses un manierisma arhitektūras un lietišķās mākslas izpausmes Kurzemes hercogistē.
Mazmežotnes muiža****
Mazmežotnes muiža atrodas Lielupes senlejas krastā Mazmežotnē. Muižas Kungu mājā iekārtota zāle svinīgiem pasākumiem, banketiem. Papildus tiek piedāvāta bāra telpa, velvju zāle un terase. Iespējams izīrēt arī pirti ar guļvietām pirtsaugšā un atpūsties viesu namiņā "Siernīca". Pasākumiem, konferencēm, semināriem piedāvā plašas telpas rekonstruētajā siena šķūnī un zirgu stallī. 2016. gadā tika atvērts Mazmežotnes muižas restorāns, bet pavisam svaigi - 2017.gadā ar lielu pietāti pret vēsturiskajām vērtībām ir pabeigta kalpu mājas renovācija un atvērtas 10 istabiņas viesiem, iekārtotas senlaicīgā lauku stilā.
Bauskas Motormuzejs
Bauskas Motormuzejs ir Rīgas Motormuzeja filiāle, kas tika atklāta 2011. gadā, kad bijušās noliktavas angāra telpas, kur glabājās nerestaurētā un neremontētā senā tehnika, tika mūsdienīgi rekonstruētas, paplašinātas un piemērotas izstāžu vajadzībām un apmeklētāju ērtībām. Pēc rekonstrukcijas Motormuzeja Bauskas filiāle ieguvusi īpašu apmeklētāju atzinību un godam ieņēmusi savu vietu starp tūristu iecienītajām Zemgales pērlēm – Rundāles, Bauskas un Mežotnes pili.
Dobuļi
Minizoo “Dobuļi” piedāvā iepazīties ar daudzveidīgu un interesantu savvaļas dzīvnieku, mājdzīvnieku un putnu kolekciju no dažādām valstīm, kas katru gadu tiek papildināta. Pastaigājoties gar dīķi, var vērot eksotiskos ūdensputnus. Teritorijā pieejams bērnu rotaļu laukums, batuts, piknika vietas.
Ozolaines dīķis
Ozolaines dīķis ir iecienīta makšķerēšanas vieta 20 km no Bauskas Bārbeles virzienā.
Piemineklis ģenerālim K.Berķim.
Ģenerāļa K.Berķa (1884. - 1942.) dzimtās mājas vieta un ozols. Latvijas armijas komandieris no 1934.gada un pēdējais Neatkarīgās Latvijas valsts Kara ministrs no 1940. gada.
Trušu pilsētiņa
Brīvdabas apskates objekts gan maziem, gan lieliem apmeklētājiem, miniatūra pilsētiņa ar dzīvojamām mājām, baznīcu, rātsnamu un citām ēkām, kur sastapsiet vairāk kā 35 šķirņu trušus, hailander šķirnes liellopus, kaziņas un mājputnus.
Bauskas vecpilsēta
Valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, kur vērojami viduslaiku pilsētbūvniecības principi un saglabājusies pilsētas plānojuma struktūra – divas upei paralēlas galvenās ielas, ko perpendikulāri šķērso mazākas šķērsielas, centrā tirgus laukums ar rātsnamu. Bauska veidojusies 16. gs. beigās, 1609.gadā hercogs tai piešķīris zīmogu un līdz ar to pilsētas statusu. Senākās celtnes vecpilsētā ir Bauskas Sv.Gara luterāņu baznīca un atjaunotais Rātsnams.
Memoriāls holokausta upuriem Likvertenu silā
Piemiņas memoriāls nogalinātajiem ebrejiem 1941.g.
Bauskas rātsnams
Vienīgais atjaunotais 17.gadsimta rātsnams Latvijā. Tas savulaik uzcelts par birģermeistara un rātskungu privātajiem līdzekļiem un bijis lielākais un greznākais rātsnams visā Kurzemes un Zemgales hercogistē.
Pie Martas un Marijas
Picērija - kafejnīca Vecumniekos, atrodas līdzās Vecumnieku Tūrisma informācijas punktam.
Zvirgzdes kāpa
Zvirgzdes kāpa Vecumnieku pagastā uzskatāma par vienu no augstākajām iekšzemes kāpām Latvijā.
Labirinti
Klusa un skaista apstāšanās vieta tūristiem, kas apceļo Latviju un Baltijas valstis. Šeit atrodas atrakciju parks "Labirinti" ar spēlēm un atrakcijām ikvienam un jebkurai gaumei, kā arī iekārtota kempinga vieta atpūtai.
Ānes-Mēmeles muižas parks
Ānes - Mēmeles muižas parks atrodas Mēmeles upes krastā pašā Latvijas pierobežā - 9 km no Skaistkalnes un 97 km no Rīgas.
Mežotnes pils
Mežotnes pils ir viens no spilgtākajiem klasicisma arhitektūras paraugiem Latvijā, kuru vēl ievērojamāku dara rūpīgi plānotā, harmoniskā ainava ap to. Lielupes rāmais plūdums, angļu ainavu parks, vasaras sezonā tiltiņš pār Lielupi, kas paver iespēju doties pastaigā vai veloizbraukumā uz Mežotnes pilskalnu, mudina izvēlēties Mežotnes pili kā atpūtas un nakšņošanas vietu.
Bauskas muzejs
Bauskas muzejā var iepazīt Bauskas novada vēsturi, ebreju un vācu minoritātēm, to kultūru un nozīmīgumu Bauskas vēsturē, 20.gs. pilsētnieku ikdienu, sadzīvi un izklaidēm. Muzejā iekārtotas vairākas pastāvīgas ekspozīcijas, regulāri notiek izstādes un ir izveidotas muzejpedagoģiskās programmas.
Ausekļu dzirnavas
Brīvdabas muzejā "Ausekļu dzirnavas" izstādīta apskatei plaša seno darbarīku kolekcija, te ir iespēja izmēģināt savus spēkus daudzveidīgajos zemnieku sētas darbos, vērot seno tehniku darbībā. No jauna uzbūvētas ūdensdzirnavas un vējdzirnavas. Teritoriju un ēkas iznomā dažādiem svinīgiem pasākumiem.
Vecbērziņi
Brīvdienu māja "Vecbērziņi" (6 vietas 3 istabās) atrodas Ozolainē 80 km no Rīgas un 18 km no Bauskas. Viesiem tiek piedāvāta sauna, melnā pirts, Mednieku namiņš. Tieši pie pludmales esošajai naktsmītnei ir privāta pludmales zona.
Padegas
Piemājas saimniecība “Padegas” ir ģimenes saimniecība, kas pašu izaudzēto produkciju pārstrādā cenšoties saglabāt produkta dabisko sastāvu, neizmantojot nekādas krāsvielas vai mākslīgas piedevas, produkcija tiek audzēta, izmantojot bioloģiskās audzēšanas metodes.
V. Plūdoņa muzejs
V.Plūdoņa muzejs izveidots dzejnieka dzimtajās mājās „Lejenieki”- senā Zemgales lauku sētā, gleznainā Mēmeles upes krastā. Apmeklētājus gaida dzejnieka dzīvojamajā māja, ratnīca, klēts un „Zaķīšu pirtiņa”. Netālu atrodas kapsēta, kurā apbedīts dzejnieks un viņa tuvinieki.
Lodēni
"Lodēni" ir atpūtas vieta Mēmeles upes krastā, kur var saņemt pirts sniegto relaksāciju un izgaismota burbuļkubla piedzīvojumu zem atklātām debesīm.
Miķelis
Atpūtas komplekss “Miķelis” ir vieta, kur var iegriezties uz divām stundām, bet palikt divas dienas, jo te ir visi nosacījumi, lai negribētos braukt prom: ir ko apskatīt (Zemnieku sēta ar lielu ābeļdārzu un Retro auto muzejs), lielisks restorāns, jauna, moderna viesnīca, Mūsas upes krasts, plašie Zemgales lauki un miers.
Krišjāņi
Zemnieku saimniecība "Krišjāņi" ir vienīgā Latvijā, kam pieder piena aitu ganāmpulks un kas gatavo sieru, jogurtu, saldējumu no aitu piena. Produktu klāstā ietilpst 16 veidi mājas sieru dažādām gaumēm un garšas prasībām. Produkciju iespējams iegādāties dažādos tirdziņos, ekostendos galvaspilsētas veikalos un veikaliņā Rīgā, Avotu ielā 64.
Bauskas Sv.Gara baznīca
Bauskas Sv.Gara luterāņu baznīca celta 1591.-1594.gadā. Tā ir viena no 70 baznīcām, ko pēc hercoga Gotharda Ketlera ierosinājuma atjaunoja un uzbūvēja Kurzemē veco koka baznīcu vietā. Šeit aplūkojama izcila mākslas kolekcija ar unikāliem 16.–19.gs. mākslas priekšmetiem. Baznīcas ērģeles ir lielākās Zemgalē, no 1890. līdz 1901. gadam tās būvējis pirmais latviešu profesionālais ērģeļmeistars Mārtiņš Krēsliņš.
Bruknas muiža
Bruknas muižas celta 18.-19.gadsimtā klasicisma stilā, 20.gadsimtā nonākusi pilnīgā postā un 21.gs. priestera Andreja Mediņa gādībā atjaunota. Tā veido kompleksu, kas sastāv no kungu dzīvojamās ēkas, 2 klētīm un kūts. Lielu popularitāti guvuši tradicionālie labdarības koncerti “Uzcel savu baznīcu!”, kuru laikā saziedotie līdzekļi ļāvuši uzbūvēt Svēto apustuļu kapelu. Bruknas muižu no 2001. gada apsaimnieko biedrība ‘’Kalna svētību kopiena’’.
Teritorijā nav atļauti dzīvnieki!
Mežotnes pilskalns
Pilskalns atrodas Lielupes kreisajā krastā iepretī Mežotnes pilij. Kā liecina pētījumi, tas ir viens no lielākajiem 9.-13.gs. seno Zemgaļu nocietinājumiem.Blakus pilskalnam atrodas baznīcas drupas un Mežotnes muižas īpašnieku firstu Līvenu kapi. Ierīkota dabas taka, ik gadu maijā notiek Mežotnes pilskalna svētki.
Mežotnes pilskalna “Spožās skudras taka” ar dažādu aktivitāšu iespējām ierīkota 2017.gada rudenī. Šeit var uzzināt par pilskalnā mītošajiem unikālajiem iemītniekiem – spožo skudru, lapkoku praulgrauzi, zalkti, vidējo dzeni, stārķi un sikspārni.
Skaistkalnes katoļu baznīca
Skaistkalnes katoļu baznīca ir nozīmīgākais katoļticības centrs Zemgalē un otra Latvijā populārākā svētceļojumu vieta pēc Aglonas.
Bārbeles Zēnu pamatskola
2018.gadā darbu sāka Bārbeles Zēnu pamatskola "Saknes un spārni" - vienīgā zēnu skola Latvijā, kur izglītošana notiek pēc Montesori pedagoģiskajiem principiem, vienu dienu nedēļā audzināšanā klātesot tēviem. Skolai ir divi interešu virzieni - aviācija un ornitoloģija.
Poļu nams
Saldumu ražotne "Poļu nams" ir cēlusi gaismā kādreiz tik populāros, tad piemirstos konditorejas izstrādājumus: riekstiņus ar vārītu iebiezināto pienu un šokolādes ruleti, tautā sauktu arī šokolādes desu. Produktiem doti skanīgi nosaukumi: "Saldā pērle", "Saldā brunete", "Saldā blondīne".
Vaidelotes
Apskates saimniecība „Vaidelotes” piedāvā iespēju aplūkot garšaugu un ārstniecības augu kolekcijas, nobaudīt ārstniecības augu tējas, seno latviešu virtuvi, kā arī piedalīties gadskārtu rituālos. 2013.gadā saimniecībā saņēma „Latviskā Mantojuma” zīmi par latvisku tradīciju kopšanu un latvisku ēdienu popularizēšanu.
Celmi
Zemnieku saimniecība "Celmi" ir lielākais siera ražotājs Bauskas pusē, kas gatavo sieru no svaiga un kvalitatīva piena no pašu ganāmpulka. Produktu klāstā ietilpst 26 veidu mājas sieri, t.sk., klasiskie, sāļie, saldie, pikantie un kūpinātie dažādām gaumēm un garšas prasībām, kā arī tradicionālais ķimeņu siers - tik labi pazīstams ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kas šeit audzis un svinējis Jāņus.
Dūmiņu vīna darītava
Vīndares Ievas Dūmiņas produkcijas klāstā ir 23 veidi vīna: no dažādiem augļiem un ogām, ziediem, pienenēm un pavisam eksotiski, kādu nav citiem – medus vīns ar čilli, medus vīns ar lavandas ziediem, balto nātru ziediņu un ozollapu vīns.
Bišu drava "Dzintarlāse"
Medus produkcijas, mājas vīnu degustācija, bišu taka, lapene.
GUSTO kosmētika
Ražotnē iespējams uzzināt un klātienē redzēt, kā top "Gusto" dabiskā kosmētika. Meistares pastāstīs par dažādu dabisko līdzekļu ietekmi uz ādu, dažādu ādas tipu vajadzībām, kā arī iepazīstinās ar produkcijas klāstu
Jūras
Kokamatnieka sētā „Jūras” apbrīnas vērti ir radošā amatnieka Jura Audzijoņa darinātie darbi – Kristus tēls, dzirnavas, baznīca, lapene.
Lietišķās mākslas studija Bauska
Bauskas muzeja nodaļa, kas sastāv no audēju darbnīcas un izstāžu zāles. Aušanas meistares konsultē par Zemgales novada tautas tērpa komplektēšanu un izgatavošanu.
Melnā poda stāsts
Melnā poda stāsts „Baltajā mājā”. Iepazīšanās ar keramikas priekšmetu izgatavošanas procesu, darbnīcas un cepļa apskate, prezentācija par keramikas veidošanu, virpošanu, apdedzināšanu. Keramikas izstāde - pārdošana. Grupas lielums, ja vēlas paši darboties ir max 9 cilvēki!
L. Reinbergas rotaslietu darbnīca
Pērļu rotu izgatavošana, izstāžu zāle. Ekskursija pa uzņēmumu, iespēja pašiem izgatavot sev rotas par to iepriekš vienojoties.
Laima Ceramics
Darbnīcas apskate un stāstījums par keramikas brīnumainajām pārvērtībām. Iespējama arī radošā nodarbība, pēc kuras varat saņemt savu darinājumu noglazētu un apdedzinātu. Individuāla pieeja, pielāgosimies jūsu velmēm.
Vizīti lūdzam pieteikt iepriekš!
Kugrēnu vīna darītava
"Kugrēnu vīna darītava", izaugusi un ieguvusi pārliecību par sevi, nu ir gatava piedāvāt citiem savus garšas un aromātu atklājumus. Aicina grupas ( 2 - 40 cilvēki) uz mājās darinātu vīnu degustāciju.
Strūbergu ģimenes daiļdārzs
Strūbergu ģimenes daiļdārzs kopš 1997. gada ieguvis godalgotas vietas valsts nozīmes daiļdārzu konkursos. Daiļdārza apskate (skujeņi, ziemcietes, sīpolpuķes, bērnu un atpūtas laukumi)
Novadnieki
Skaistkalnes pagasta novadpētniecības centrs „Novadnieki” izveidots, godinot novada vēstures pētītāja Pētera Lukašēvica piemiņu. Šeit skatāmas viņa savāktās Skaistkalnes novada vēstures liecības.
Dievdārziņš
Senvieta Iecavas upes krastā, no kura paveras gleznains skats uz Iecavas upi un luterāņu baznīcu.
Pastaigu taka no Dievdārziņa gar Iecavas upi ir demontēta!
Iecavas muižas komplekss
Iecavas muižas komplekss, Iecavas muižas ainavu parks, piemineklis Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem
Arhīvs
Iecavas sporta un vēstures muzejs „Arhīvs”. Ekspozīcijā aplūkojamas izcilu Iecavas sportistu balvas, ekipējums un formas, rakstiskas un vizuālas liecības par viņu sasniegumiem.
Aktieru Amtmaņu muzejs
Aktieru Amtmaņu muzejs - aktieru un režisoru brāļu Alfreda Amtmaņa-Briedīša un Teodora Amtmaņa dzimtās mājas, kur iekārtotā ekspozīcija iepazīstina ar Amtmaņu dzimtas devumu latviešu teātra vēsturē, kā arī ar novada kultūras tradīcijām. Muzejā tiek rīkotas tikšanās ar latviešu aktieriem un citi kultūras pasākumi.
Mačēni
Apskates saimniecība "Mačēni" piedāvā iepazīties ar rakstāmrīku, senu darbarīku, sadzīves un saimniecības priekšmetu kolekciju "Sendienas", bioloģisko saimniecību.
Bauskas Sv. Sakramenta katoļu baznīca
Sākotnēji Bauskā ir bijis lūgšanu nams, kuru apkalpojuši jezuīti no Skaistkalnes draudzes baznīcas, jo Bauskas draudze bijusi tās filiāle. Baznīca uzcelta 1864. gadā, blakus tai 1891. gadā uzcelts mūra zvanu tornis ar vienu zvanu. Metriku grāmatas baznīcā saglabājušās no 1898. gada, kad tajā laikā tā bijusi Telšu diecēzes Skaistkalnes filiāle.
Sv. Georgija Bauskas pareizticīgo baznīca
Sv. Georgija Bauskas pareizticīgo baznīca celta 1881. gadā pēc izcilā latviešu arhitekta Jāņa Frīdriha Baumaņa projekta. Pēc viņa rasējumiem uzceltas vēl apmēram 20 pareizticīgo baznīcas Sāmsalā un Vidzemē, kā arī divas Rīgā — Visu Svēto baznīca un Svētās Trejādības pareizticīgo baznīca. 2009. gadā savā vietā no jauna uzstādīts oriģinālais 19.gs. beigu ikonostass, kas ilgstoši tika uzskatīts par zudušu.
Iecavas katoļu baznīca
Iecavas katoļu baznīca ir jaunākā un modernākā baznīca Iecavas novadā un tuvākajā apkārtnē, atklāta 2009. gadā.
Iecavas luterāņu baznīca
Iecavas luterāņu baznīca celta 1641. gadā, 19. gs. pārbūvēta. 20.gs. otrajā pusē baznīcai bija iebrucis jumts un pilnībā gāja bojā tās iekārta un interjeri. Šobrīd baznīcai ir atjaunots jumts un fasādes, altāra daļā notiek dievkalpojumi un klasiskās mūzikas koncerti. Apkārtnes panorāmu var apskatīt no 50 m augstā baznīcas torņa. Apkārt baznīcai ir kapsēta, kurā atdusas daudzi ievērojami novadnieki. Kapsētā atrodas Pālenu dzimtas kapenes.
Karsta kritenes
Skaistkalnes karsta kritenes. Karsta kritenes ir zemes virsējo slāņu piltuvveida iegruvumi. Tie veidojas vietās, kur, pazemes ūdeņiem izskalojot iežus, rodas tukšumi. Tautā karsta kritenēm doti savi nosaukumi – Siena dobe, Kazas dobe, Nāves dobe u.c.. Tās iespējams apskatīt gida pavadībā.
Bārbeles sēravots
18.gs. pie Bārbeles sēravota atradās Kurzemes hercoga dziedniecības iestāde, kura nopostīta. Sēravota ūdeni var pasmelt un nogaršot joprojām.
Kurmenes muižas komplekss un baznīca
Muižas parks veidots kā ainavu parks, ar atsevišķiem regulāra plānojuma elementiem – dīķiem un 19.gs. izveidotām mākslīgām pilsdrupām. Baznīca celta 1870.gadā, to rotā Sv.Pētera skulptūra.
Pētera I akmens
Pētera I akmens atrodas Kalēju ielas galā un ir kļuvis leģendārs, pateicoties pilsētnieku nostāstiem, ka uz tā Ziemeļu kara laikā pusdienojuši Krievijas un Polijas valdnieki Pēteris I un Augusts II (Stiprais), kuri pēc maltītes palikuši zem akmens savas zelta karotes.
Brīvības piemineklis
Piemineklis Latvijas brīvības cīņās kritušajiem ir celts par Bauskas iedzīvotāju un organizāciju ziedojumiem. Sākotnējais akmens piemineklis pēc Ed.Kuraua firmas dizaina no Somijas granīta izgatavots vietējā akmeņkaļa J.Sieriņa darbnīcā. Tagadējo izskatu ieguvis 1992. gada 18. novembrī, kad uz akmens pieminekļa uzstādīta senlatviešu karavīra bronzas skulptūra, ko pēc tēlnieka Kārļa Jansona meta veidojis viņa dēls Andrejs Jansons.
Svitenes muiža
Svitenes muiža un parks. Svitenes muižas pils celta 19.gs. sākumā, viena no skaistākajām klasicisma pilīm Zemgalē, kuras parādes telpās daļēji saglabājusies greznā interjera dekoratīvā apdare. Šobrīd pilī atrodas mūzikas un mākslas skola. Līdzās pilij abās pusēs Svitenes upītei plešas muižas parks. Parka malā atrodas neogotiska muižas īpašnieku fon Elmptu dzimtas kapliča.
Viļa Plūdoņa piemineklis
Piemineklis novadniekam, dzejniekam un skolotājam V.Plūdonim uzstādīts 2014.gada augustā Bauskā, atzīmējot pilsētas 405 gadadienu. Tā autors ir tēlnieks Ģirts Burvis.
Garozas muižas parks
Garozas muižas parka pirmsākumi meklējami 1791.gadā, kad šeit tika izveidots skaists un labi kopts atpūtas dārzs ar baroka un sentimentālisma laika elementiem. 19.gs.otrajā pusē tas tika pārveidots par angļu ainavisko parku. 2019.gada vasarā parkā tika veikti vērienīgi labiekārtošanas darbi.
Dabas taka Bauskā
Dabas parkā „Bauska” izveidotā dabas taka vijas gar gleznaino Mēmeles krastu uz Bauskas pili un tālāk uz Ķirbaksalu, kur, satekot Mūsai un Mēmelei, sākas Lielupe.