Ceturtdiena, 08. Decembris, 2022. Gunārs, Gunis, Vladimirs
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku oficiālais tūrisma portāls

Bauskas muzeja programmas


Bērniem un jaunāko klašu skolēniem: 

Muzejpedagoģisku programmu – atraktīvu rotaļu pasākumu „LAIKS SPĒLĒTIES”. 
Programma 1.daļa - atraktīvi izglītojoša programma dažāda vecuma bērnu grupām. Ar bērnu rotaļām un citām evarģēlībām rotaļlietu ekspozīcijā. 2.daļā pēc izvēles  - auduma lellīšu izgatavošana vai  papīra  leļļu izgriešana 3d tehnikā  (€ 1.50 no personas). Mērķauditorija: 5 - 6 gadīgo, 1.- 4.klašu un 5.- 8.klašu grupas. Lielākas grupas tiek dalītas uz pusēm (katra grupa darbojas vienā no programmas daļām, mainoties). 

19.gs. beigu – 21.gs. sākuma leļļu un rotaļlietu ekspozīcija “LAIKS SPĒLĒTIES”.
Ekspozīcijā  apskatāmas bērnu lelles, rotaļlietas un sadzīves priekšmeti, kuras pamatā Tamāras Čudnovskas privātā kolekcija. Iespēja atgriezties savā bērnībā, satikties ar “veciem draugiem”, uzzināt daudz jauna par leļļu  un rotaļlietu pasauli. Pasaku namiņā dzīvo princeses un prinči, fejas, musketieri un dažādi zvēriņi. Apskatāmas arī mūsdienu rotaļlietas un autorlelles, kā arī dažādas kolekcijas, kurās ir 19. un 20.gadsimta oriģināli vēsturiski eksponāti.  Iepriekš piesakot ekskursiju, profesionālas T.Čudnovskas lekcijā var gūt ieskatu par rotaļlietām un lellēm . Ieejas maksa: € 0.70/ € 1.40. Gida pakalpojums muzejā € 7.00.

Piedāvājam lekcijas par Jums interesējošām tēmām


Vecāko klašu grupām: 

Izglītojoši ekskluzīvu, atraktīvu ekskursijas programmu – „ PIEDZĪVOJUMS  BAUSKĀ 20.GS.”

Grupai līdz 10 cilvēkiem - € 30.00. Grupai līdz 20 cilvēkiem - € 45.00, par katru nākamo cilvēku € 2.00.

Visas programmas lūdzam pieteikt iepriekš. 

 

Tautas lietišķās mākslas studija “BAUSKA”

Muzejpedagoģisku programmu   “DZĪPARS".
 Iepazīšanās  ar tekstilšķiedru un tekstilmateriālu daudzveidību. Nodarbībā tiek veidota izpratne par vilnas, zīda, lina, kokvilnas, koka un sintētiskās šķiedras izcelsmi, to apstrādes veidiem, izmantošanu dažādiem mērķiem un lietošanas iespējām. Nodarbības izziņas materiāls veidots kā izglītojoša galda spēle “Dzīpars”.  Praktiskā nodarbībā katrs dalībnieks izgatavo dekoru. TLMS “BAUSKA” austuvē iespēja  aplūkot audēja darba rīku - stelles. Mērķauditorija: 1.- 3.klašu, 4.-6.klašu  un 7. - 9.klašu grupas.
1.-3. klase. Spēle “Dzīpars”. Vienkāršots stāstījums un izziņas materiāli par tekstilšķiedru izcelsmi – dabiskās (augu, dzīvnieku valsts), ķīmiskās (mākslīgās, sintētiskās). Aplūkotās šķiedras – vilna, lins, kokvilna, zīds, koks, ķīmiskās šķiedras. Aplūkoto šķiedru raksturīgākie pavedienu un tekstilmateriālu paraugi. 
4.-6. klase. Spēle “Dzīpars”. Stāstījums un izziņas materiāli par tekstilšķiedru izcelsmi – dabiskās (augu, dzīvnieku valsts), ķīmiskās (mākslīgās, sintētiskās). Aplūkotās šķiedras – vilna, lins, kokvilna, zīds, koks, ķīmiskās šķiedras. Aplūkoto šķiedru pavedienu un tekstilmateriālu paraugi.
7.-9. klase. Spēle “Dzīpars”. Stāstījums un izziņas materiāli par tekstilšķiedru izcelsmi – dabiskās (augu, dzīvnieku valsts), ķīmiskās (mākslīgās, sintētiskās). Aplūkotās šķiedras – vilna, lins, kokvilna, zīds, koks, ķīmiskās šķiedras. Aplūkoto šķiedru pavedienu un tekstilmateriālu paraugi.
Nodarbības ilgums ~1 stunda. Grupas lielums līdz 30 cilvēkiem. 
Grupām. Cena -  € 1,50 (personai). Programmu lūdzam pieteikt iepriekš.

                                                                                              

   V.PLŪDOŅA MUZEJS  piedāvā:
 No maija līdz oktobrim -  muzejpedagoģiskās programmas grupām: 
 "CIEMOS PIE ZAĶU MAMMAS".  Pirmskolas vecuma bērniem un 1. - 3.klašu audzēkņiem. Iepazīšanās ar dzejnieka Viļa Plūdoņa daiļradi, multfilmas "Zaķīšu pirtiņa" noskatīšanās, rotaļas ar Zaķu mammu u.c. atraktīvas un izzinošas aktivitātes. Programmas ilgums 45 minūtes.
 Cena € 7,00 + ieejas biļete (€ 0,70 / 1,40).
"PUTNI LEJENIEKOS". 1. - 7.klašu audzēkņiem. Iespēja saskatīt un saklausīt apkaimē ligzdojošos putnus. Interaktīvās nodarbības laikā varēs uzzināt, kā putni attēloti dažādos latviešu folkloras žanros un Viļa Plūdoņa dzejā. Programmas ilgums - 40 minūtes. Cena  € 1.50 (personai).
"V.PLŪDONIS DZĪVĒ UN DZEJĀ".  1.- 6. klašu audzēkņiem. Veidot izpratni par dzejnieka dzejas saistību ar dažādiem viņa dzīves posmiem, notikumiem Latvijā un personībām.
 Programmas ilgums - 40 minūtes.  Cena  € 1.50 (personai).  
"V.PLŪDONIS DZĪVĒ UN DZEJĀ".  7.-12.klašu audzēkņiem.   Skolēni interaktīvā nodarbībā iepazīst V. Plūdoņa dzejas tematiku,       veidojot izpratni par dzejnieka dzejas saistību ar dažādiem viņa dzīves posmiem, notikumiem Latvijā un personībām.
Programmas ilgums - 40 minūtes.  Ieejas maksa € 1.50 (personai).
Programmas lūdzam pieteikt iepriekš (vēlams 5 dienas) pa  tālr.  26184631, 27612064. 
 

Kalna iela 6, Bauska, Bauskas novads, LV-3901
+371 63960508
+371 63960509

Darba laiks

Pieteikties iepriekš!

Cenas

Izglītojošā programma ”Piedzīvojums Bauskā 20.gs.”-30,00 (grupa līdz 10 cilvēkiem), 45,00 (grupa līdz 20, par katru nākamo cilvēku jāpiemaksā 2,00)

Izglīt. programma "Laiks spēlēties”- 1,50(personai)

Izglīt. programma grupām”No dzīpara līdz tērpam”-1,50(personai)

Objekti tuvumā