Svētdiena, 27. Novembris, 2022. Lauris, Norberts
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku oficiālais tūrisma portāls

Velo maršruti


Bauskas novadā ir izstrādāti 4 velo maršruti (2 no tiem ir marķēti) - vienas pilnas dienas vai divu dienu gariem izbraucieniem. Maršrutos iekļauta praktiska un noderīga informācija - interesanti objekti, kas apskatāmi pa ceļam, ēdinātāji, naktsmītnes, piknika un atpūtas vietas utml. Maršruti pieejami latviešu, krievu un angļu valodās. 

 

Velo maršruts 401 

 Apļveida velo maršruts, kuru iesakām uzsākt no Bauskas vecpilsētēas, tālāk pēcē izvēlēes dodoties Rundāles vai Mežotnes virzienā. Maršrutā iekļauta braukšana pa šoseju un lauku ceļiem. Mežotnes pili ar Mežotnes pilskalnu savieno pontona gājāējēu tiltiņš, kurš ir pieejams no maija līdī z oktobrim. Ūdens līmī eņa izmaiņu dēļē iesakām aktuālāko informāciju par tiltiņa piejamībīu meklētē visit.bauska.lv vai zvanot uz Bauskas TIC. 

PDF lejuplādei

 

Velo maršruts 402

Maršruts bagāts ar apskates vietām, kas ļauj iepazīt Zemgali un tās ļaudis. No Bauskas līdz Skaistkalnei ceļš līkumo gar Mēmeli, bet upes klātbūtni var tikai nojaust aiz labības laukiem un pļavām. Maršruts vairāk piemērots divu dienu izbraucienam. Apļveida velo maršruts, kuru iesakām uzsākt no Bauskas vecpilsētas, tālāk pēc izvēles dodoties Vecsaules vai Bangu virzienā. Maršrutā iekļauta braukšana pa šoseju un lauku ceļiem, kā arī caur mežu. Ērgļos Mēmeles upi jāšķērso izmantojot gājēju tiltiņu, izbrauciena vērts ir arī alternatīvais loks caur Bruknu. Skaistkalne ir pierobeža, tādēļ noteikti jābūt līdzi pasēm vai ID kartēm!

PDF lejuplādei

 

Velo maršruts "Iepazīsti Bauskas apkārtni"

Maršruts bagāts ar apskates vietām un ļauj iepazīt Bauskas pievārti. No Bauskas līdz "Lejeniekiem" ceļš ved caur mežu, tad šķērsojot Mēmeles upi paveras iespēja vērot Zemgales līdzenumus. Apļveida velomaršruts, kuru iesakām uzsākt no Bauskas vecpilsētas. Pēc izvēles varat doties "Lejenieku" vai Uzvaras virzienā. Maršrutā iekļauta braukšana pa šoseju un lauku ceļiem, kā arī caur mežu. 

PDF lejuplādei

 

Velo maršruts "Iepazīsti Iecavas apkārtni"

Vienas dienas maršruts Iecavas apkārtnes iepazīšanai. Maršrutā iekļauti kulturvēsturiskā mantojuma objekti, aktīvās atputas vietas, kā arī radošās darbnīcas. Apļveida velomaršruts, kuru iesakām uzsākt no Iecavas muižas kompleksa. Pēc izvēles varat doties Zorģu vai Grienvaldes dzirnavu virzienā. Maršrutā iekļauta braukšana pa šoseju un lauku ceļiem.

PDF lejuplādei