Pirmdiena, 17. Janvāris, 2022. Dravis, Tenis
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku oficiālais tūrisma portāls

Iepazīsti kaimiņus Zemgalē 2020


Izveidots jauns 2020.gada maršruts Latvijas – Lietuvas pierobežas iepazīšanai “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”

Maršruta lapa lejupielādei pdf formātā

 

Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā izveidojušas kopīgu tūrisma maršrutu  un apsceļošanas akciju “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” (1.jūnijs-30.septembris), kuras mērķis ir latviešus un lietuviešus iepazīstināt ar šo teritoriju tūrisma objektiem un paklapojumiem. Informācija par 40 apskates objektiem un 8 ēdināšanas un nakšņošanas vietām apkopota brošūrā, kas pieejama Biržu, Pakrojas, Pasvales, Jonišķu, Vecumnieku un Bauskas Tūrisma informācijas centros un speciāli izveidotā mobilā aplikācijā Kaimini Zemgale, kura lejuplādējama Google Play un AppStore.

 

Ko apskatīt un darīt šajā maršrutā?

Maršruts veicams nedēļas nogalē ar vienu nakšņošanu vai arī vairākās vienas dienas izbraukumos uz konkrētiem galamērķiem.  Visi apceļošanas akcijas objekti, pie kuriem ir jānofotografējas  - atrodas brīvā dabā, jebkurā diennakts laikā, tiem nav ieejas maksas (izcelti zilā krāsā).  Maršrutā norādīti arī ieteicamie apskates objekti novadā, kuriem ir noteikts darba laiks un ieejas maksa.

Azartiskajiem, kuri vēlas piedalīties apceļošanas akcijā ir jānofotografējas pie vismaz 16 no 24 akcijas objektiem (aprakstā izcelti zilā krāsā), uzrādot fotogrāfiju un saņemot spiedogu norādītājos Tūrisma informācijas centros  vai ielādējot foogrāfjas mobilajā aplikācijā līdz 5.oktobrim, būs iespēja pretendēt uz kādu no balvām – 4 velosipēdiem vai 4 elektriskajiem skrejriteņiem no iesaistītajām pašvaldībām un 8 dāvanu kartēm no atbalstītājiem (izcelti ar zaļu)!

Maršrutu no Rīgas puses iesakām sākt un beigt vai nu ar Iecavas vai Vecumnieku novada apskates objektiem. Valsts robežu mūsu maršrutā var šķērsot vairākās vietās: Skaistkalē, Grenctālē, Ādžūnos, Žagarē un Elejā.

 

Iecavas novadā ģimenēm ar bērniem patiks mini zoo „Dobuļi“ , kurā apskatāmi dažādi dzīvnieku un  atrakciju parks “Labirinti” ar dažādām galda spēlēm un aktivitātēm brīvā dabā. Lai iegūtu akcijas zīmogu, Iecavā ir jānofotografējas pie informatīvā stenda „Ozola acīm“, grāmatu mājas uz kājas Grāfa laukumā vai pie „Dievdārziņa“, kas domājam ir bijusi sena kulta vieta Iecavas upes krastā.  Maltīti ieturēt iesakām krogā „Sombrero“.

 

Bauskas novada apskates vērts ir  Bauskas pils muzejs, kurā apskatāmas vairākas ekspozīcijas un pils interjeri un Bauskas muzejs ar Rotaļlietu ekspozīciju.  Akcijai  Bauskā jānofotografējas pie keramikas mozaīkas ar ūdens un zivs motīviem.  Turpinot ceļu Lietuvas virzienā iegriezieties un nofotografējieties pie zaķu skulptūrām dzejnieka Plūdoņa dzimtās mājas - muzejā un pie atpūtas kompleksa „Rožmalas“ Ribbes dzirnavām, kuras būs pamanāmas jau no paša lielceļa. Ja doma no Bauskas puses atvest kādu gardu suvenīru, iegriezieties Bauskas alus veikaliņā „Bauskas miestiņš un citi labumi“.

 

Rundāles novadā  jānofotogrāfējās Mežotnes Vīna kalna pilskalnā, pie Rundāles saules pulksteņiem, kuri rāda arī īpašo Rundāles laiku un Svitenes muižas. Noteikti jāizmanto iespēja apmeklēt Rundāles pili ar parku, sevišķi peoniju un rožu ziedēšanas laikā,  kā arī rekonsturētās Rundāles ūdensdzirnavas. Gardu maltīti iesakām ieturēt jaunajā restorānā „Rezidence“.

Apskatot Rundāles puses objektus, iesakām dotiets uz Lietuvu, kur mūs sagaida Jonišķu novads.  Te  „pašbilde“ jāuztaisa  – Žagares osa dabas takā un pilskalnā, pie ornamentālajiem jumtiņiem rotātajiem stabu skvēra „Iznīkstošo ciemu gaisma“ un rakstnieces Sofijas Kymantaites Čiurlionienes dzimtās mājas. Pašos Jonišķos noteikti apmeklējiet Lietuvā vienīgo Basketbola muzeju, bet Gasšķiūnu ciemā tradicionālās amatniecības centru. Maltīti iesakām ieturēt kafejnīcā „Ukrainos skonis Joniškyje“. 

 

Pakrojas novadā jānofotografējas pie Pakrojas novada muzeja „Žiemgala“ Žeimelī, Linkuvas Vissvētākās Jaunavas Marijas baznīcas un Rozalimas meža parka iekārtotām takām, netālu no vienas atrodas Zigmantišķu mitoloģiskais akmens. Iesakām apmeklēt Pakrojas sinagogu, kas ir  vecākā līdz mūsdienām saglabājusies sinagoga Lietuvā un Pakrojas muižas organizēto „Ziedu festivālu“, kurš sāksies 20.jūnijā. Ja esiet noguruši un maršrutu vēlaties turpināt nākamajā dienā iesakām pa nakti palikt  Pakrojas muižas „Malūninkio namas“ viesnīcā.

 

Maršrutu turpinām ar  Pasvales novadu. Te noteikti apskatiet Kriteņu parku Pasvalē un Auzuolpamūses pilskanu, bet akcijas fotogrāfiju uzņemiet pie Pasvales Dzirnakmeņu muzeja, kurā apskatāma plaša bļodakmeņu  un apaļo dzirnakmeņu kolekciju brīvā dabā,  Sigismunda II Augusta pieminekļa un pie Jonišķeles Brīvības pieminekļa. Maltīti aicinām ieturēt restorānā „Amžiu trio“.

 

Biržu novadā apskates vērts ir Biržu pils arsenāls un jaunizveidotais Kirkilu atrakcijas parks, bet fotogrāfija jāuzņem pie Kirkilu karsta ezera takas pontona tilta,kura fonā paveras Kirkilu skatu tornis meness formā,   uz garākā tilta Lietuvā pāri Širvēnu ezeram un Linkēnu minerālūdens mājas „Cerību eņģelis“.  Maltīti iesakām ieturēt kafejnīcā „Portfolio Art“.

 

Šķērsojot robežkontroles punktu Skaistkalnē nonāksiet  Vecumnieku novadā. Te Iesakām iegriezties Skaistkalnes katoļu baznīcā un Bārbeles brīvdabas muzejā „Ausekļu dzirnavas“, īpaši tradicionālo „Pļaujas svētku“ laikā.  Fotogrāfijas šajā novadā jāuzņem pie atjaunojamās Kurmenes katoļu baznīcas, Bārbeles sēravota un kokamatnieku sētas „Jūras“ Vecumniekos, kurā apskatāma saimnieka Jura Audzijoņa būvētā kapela, Kristus tēls, vējdzirnavas u.c. darinājumi.  Maltīti iesakām ieturēt konditorejā - kafejnīcā „Drava“.

 

Sīkāka informācija par akciju, zīmodziņu iegūšanu akcijas kartēs tūrisma informācijas centros:

  • Bauskas TIC, Rātslaukums 1, Bauska, LV-3901, Latvija, T.: +37163923797
  • Vecumnieku TIP, Rīgas iela 34, Vecumnieki, LV3933, Latvija, T.:+37122026494
  • Biržu TIC, J.Janonio g. 2, Birži, LT – 41148, Lietuva, T.: +370 68673742,
  • Pasvales TIC, P. Avižonio g. 6, Pasvale, LT-39149, Lietuva, T.: +370 45134096
  • Pakrojas TVIC, Pergalės g. 1, Pakroja, LT-83159, Lietuva, T.: +370 61610765
  • Jonišķu TVIC, Žemaičių g. 9, Jonišķi, LT-84147, Lietuva, T.: +370 42652388

 

Projekta Facebook konts : https://www.facebook.com/kaiminizemgale

Projekta mājas lapa:  https://sites.google.com/view/kaiminizemgale/akcija-akcijo

Ceļotāji aicināti publicēt un dalīties ar iespaidiem par maršrutu sociālajos medijos – Facebooka, Instagramā, lietojot tēmturi #KaiminiZemgale.

Maršrutu sagatavoja: Bauskas TIC Inese Turkupole-Zilpure,  izmantojot partneru ieniegto informāciju 2020.gada jūnijā