Trešdiena, 17. Augusts, 2022. Oļegs, Vineta
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku oficiālais tūrisma portāls

Iecavas apkārtnes maršruti


Iecavas novads - šeit uzzied ne tikai dārzi, bet arī cilvēki!

Pašā Latvijas vidienē – starp Bausku un Rīgu – atrodas ciems Iecava. Ciems izkopis sev raksturīgo gaisīgi vieglo un straujo šarmu savas vairāk nekā 500 gadus ilgās pastāvēšanas laikā un turpina to spodrināt ik dienu. Iecava ir vieta, kuru šķērso galvenais valsts autoceļš Via Baltica, tādēļ dzīvība ciematā nepārstāj mutuļot ne mirkli. Vieta, kura pārsteidz ar savu dažādību, raugoties no jebkura dzīves aspekta. Pamatojoties uz to, novadā ir apvienojušies dažādi tūrisma objekti, piedāvājot novada viesiem iespēju iepazīt gan vēsturi, gan augu un dzīvnieku pasauli, gan aktīvo atpūtu.

Dodoties no Rīgas uz Iecavu, ceļotāji var iepazīt neparasto dzīvnieku pasauli, apmeklējot mini zoo “Dobuļi”. Tā ir vieta, kur nepiespiestā un draudzīga atmosfērā vērot gan ierastus, gan eksotiskus dzīvniekus un laiks te paies nemanot kā bērniem, tā arī pieaugušajiem.

Vēstures un arhitektūras cienītājus savā cēlā vienkāršībā pie sevis gaida Dzimtmisas muiža, kas ir varena koka ēka, celta 1560. gadā, mūsdienās saglabājusies kā guļbūve ar dēļu apšuvumu. Kopš 1920. gada muižas ēkā atrodas pamatskola.

Nokļūstot novada centrā, jāpiemin vienu no nozīmīgākajām Iecavas vērtībām, kādreizējo Iecavas muižas lepnumu - Iecavas parku. Neraugoties uz straujo ikdienas dzīvi ciemata centrā, parks apmeklētājus ieved pilnīgi citā pasaulē - kur daba harmoniski iekļaujas mūsdienu pilsētvidē un sniedz cilvēkiem iespēju to pilnvērtīgi izbaudīt. Pretī parkam, ciemu sadalošā lielceļa otrā pusē, interesentus pie sevis gaida arī Iecavas evaņģēliski luteriskā baznīca. Tā celta 1641. gadā, 19. gs. pārbūvēta. No 50 metrus augstā baznīcas torņa, vizīti iepriekš piesakot, ir iespēja vērot apkārtnes panorāmu. Netālu no baznīcas apskatāms pilsētas patriotisko iedzīvotāju izveidotais un iekoptais “Dievdārziņš” jeb Dieva dārzs. Tā ir senvieta (senlatviešu kapsēta) Iecavas upes krastā. Cieņu pret dabu un ciema vēsturi ataino arī Edvarta Virzas ielā uzstādītais vides apskates objekts “Ar ozola acīm”, kas veidots no šajā vietā auguša, bet 2013. gadā zibens sasperta ozola. Stendā iestrādātās ozola ripas gadskārtu raksti veido stāstījumu par Iecavas novada kultūrvēsturi.

Iecavas iedzīvotāju patriotismu un lepnumu par saviem novadniekiem lieliski atspoguļo sporta un vēstures ekspozīcija “Arhīvs”. Biedrības veidotā ekspozīcijā aplūkojamas izcilu Iecavas sportistu balvas, ekipējums un formas tērpi, rakstiskas un vizuālas liecības par viņu sasniegumiem. Aktīvās atpūtas cienītājiem un ģimenēm lieliski piemērots būs atrakciju parks „Labirinti”. Tajā izvietotas vairāk nekā 20 atrakcijas 3,5 hektāru platībā. Atpūtas parkā var sarīkot pikniku, izmēģināt spēkus dažādās sportiskās aktivitātēs un pārbaudīt savas zināšanas, atjautību un sadarbības prasmes.

Iecavas novadā ik gadu tiek svinēti gadskārtējie svētki – Meteņi, Lieldienas, Jāņi, Ziemassvētki. Par tradicionāliem novadā ir kļuvuši arī ‘’Baltā galdauta svētki Iecavā’’ 4. maijā, Muzeju nakts, Ģimenes diena, “Drostalu kauss” jāšanas sporta cienītājiem, vasaras sporta svētki. 2018. gadā pirmo reizi norisinājās “Olu diena”. Reizi piecos gados tiek rīkoti Iecavas jubilejas svētki, kuri notiek vairākas dienas un sevī ietver dažādas izstādes, koncertus, ciema izdaiļošanu un Iecavas kaujas, kas notika 1812. gadā starp Krievijas impērijas un Napoleona Lielo armiju, demonstrāciju. Nākamie svētki notiks 2021. gadā.

Iecavas parkā apskatāma nupat izveidotā Iecavas  gleznu taka. Viesu ērtībai izveidots bezmaksas Iecavas audio gids "Iepazīsti Iecavu"

Novadā atrodas arī citi aktīvā, izzinošā un kultūras tūrisma objekti, kas ietver sevī izjādes, peintbolu, dabas produktu degustācijas, vēsturisku ēku apmeklējumu. Izveidots velo maršruts. 

Sīkāka informācija par apskates vietām novadā atrodama Bauskas tūrisma informācijas centra mājaslapā www.visit.bauska.lv un www.iecava.lv  MARŠRUTS LEJUPLĀDEI 

Citi maršruti: 

Informāciju sagatavoja: Bauskas Tūrisma informācijas centrs
Foto: no Bauskas TIC, objektu un Iecavas novada domes foto arhīva