Otrdiena, 06. Decembris, 2022. Niklāvs, Nikolajs, Niks, Nikola
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku oficiālais tūrisma portāls

Audio gidi


Izveidoti audio gidi pa Bausku un Iecavu

Bauskas Tūrisma informācijas centrs platformā izi.TRAVEL izveidojis bezmaksas audio gidu latviešu, krievu un angļu valodā “Iepazīsti Bausku!”.  Tā ir apmēram divu stundu gara informatīva un nedaudz muzikāla pastaiga, kura sākas Bauskas rātslaukumā un noslēdzas “Velosētas” pagalmā.  Maršrutā iekļauti teksti, bildes un audio ieraksti par 33 objektiem – dažādām ēkām, kultūras pieminekļiem, vides un dabas objektiem, stāstījumi par upēm un pilsētas simboliem. Audio gidā ir iekļauti arī  nelieli muzikāli You Tube video, kas piešķir pastaigai dzīvīgumu un parāda arī baušķenieku talantu  un mīlestību uz mūziku. Šī pastaiga, mūsu prāt, būs interesanta ne tikai pilsētas viesiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem.

 

Ideja par šādu audio gidu bija jau sen, bet nebija pārliecības, ka dārgās programmas atmaksāsies, tāpēc Covid radītā krīze bija tā, kura pamudināja meklēt bezkontakta risinājumus. Izpētot dažādas maksas un bezmaksas platformas, par labāko tika atzīta izi.TRAVEL.  Darbs pie audio gida bija interesants un radošs, jo visu procesu no tekstu izveidošanas līdz pat to ierunāšanai veica TIC darbinieki paši, vēsturiskie fakti, tika saskaņoti ar Bauskas muzeja vēsturniekiem. Bauskas TIC plāno izveidot šādas tūres arī par citām interesantām vietām Bauskas apkārtnē.

 

 

Bauskas TIC izveidojis arī bezmaksas audio gidu latviešu, krievu un angļu valodā “Iepazīsti Iecavu!”.  Tā ir apmēram divu stundu gara informatīva un nedaudz muzikāla pastaiga, kas sākas pie Iecavas luterāņu baznīcas un noslēdzas pie Iecavas lielgabaliem.  Maršrutā iekļauti teksti, bildes un audio ieraksti par 32 objektiem – dažādām ēkām, kultūras pieminekļiem, vides un dabas objektiem, stāstījumi par upi un  objektiem, kuri šobrīd dabā vairs neeksistē. Audio gidā iekļauti arī citi interesanti objekti ārpus noteiktās pastaigu takas, kurus ikviens var apmeklēt ar auto vai velosipēdu, vai noklausīties audio ierakstu, apskatīt bildes, tādejādi uzzinot par Iecavu nedaudz vairāk. Audio gidā ir iekļauti arī  nelieli muzikāli You Tube video, kas piešķir dzīvīgumu garākos pastaigas posmos

 

 

 

Praktiski padomi mobilās lietotnes lietošanā: 

Maršruts veidots tā, ka to sākot automātiski būs redzama karte un Jūsu atrašanās vieta. Ieejot objekta iezīmētajā teritorijā, informācija par to sāks skanēt automātiski. Lai tā būtu vairāk kā pastaiga, maršrutu var turpināt, nestāvot pie katra objekta visu ieraksta laiku,  bet veltīt objekta apskatei tik laika,  cik ir vēlmes un doties nākamā objekta virzienā, kur atkal ieejot tā teritorijā, sāks skanēt nākamais stāstījums. Vienīgi, ja izvēlēsieties noklausīties un noskatīties You Tube video (ieslēdzot internetu), ir jāatceras no tā iziet pirms tiek sasniegta nākamā objekta teritorija. Lietot šo audio gidu ir ērti un viegli, bet, ja tomēr rodas jautājumi, aicinām sazināties ar Bauskas Tūrisma informācijas centru pa tālruni vai sūtot ziņu uz VisitBauska Messengeri.

 

izi.TRAVEL ir bezmaksas platforma, kurā atrodami vairāk kā 10 000 multimediāli gidi par pilsētām un muzejiem visā pasaulē. To 2011.gadā izveidojuši Nīderlandes novatori kopā ar Šveices investoriem ar mērķi savienot pilsētas, muzejus un to stāstus ceļotājiem inovatīvā veidā – ar globālu, atvērtu un bezmaksas platformu.

 

Informāciju sagatavoja: Inese Turkupole-Zilpure, Bauskas TIC vadītāja