Svētdiena, 22. Septembris, 2019. Maigurs, Mārica, Māris
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada oficiālais tūrisma portāls

Piedāvājums Mazmežotnes muižā


Piedāvājums Mazmežotnes muižā Piedāvājums Mazmežotnes muižā

 

Raimonda Ozola jubilejas koncerts 

12.10.2019., pl. 19:00

BP2.jpg

 

Dažādu laikmetu  komponistu  N. Paganini un A. Piazollas kamerversiju koncertprogrammu  piedāvā Raimonds Ozols ( vijole), Mārcis Auziņš ( ģitāra), un Raimonds Macats ( čells, taustiņinstrumenti un harmonijas) . Koncerta iecere radusies jau labu laiku, iedvesmojoties no tās mūzikas mantojuma krātuves, kuras skaņdarbi  Latvijā nav tik bieži dzirdēti.

N. Paganini daiļrade katram no mums saistās ar virtuozo vijoļmūziku, tomēr komponists  radījis arī izcilu  romantisko kamermūziku-  Duetto Amoroso, Grand sonata, Tercetto vijolei, ģitārai un basam , ko būs iespējams dzirdēt šajā koncertā. Katram skaņdarbam ir savs izcelsmes stāsts, kas visbiežāk  ir saistīts ar kādu intīmu  brīdi komponista dzīvē. Koncerta pirmā daļa solās būt  īsts mīlestības starojuma savirknējums, kas atklās  gan N. Paganini  ārišķīgās spozmes un popmozitātes raksturu, gan pazemīgas un dziļas mīlestības  romantiku.

Arī A. Piazollas daiļradē, blakus bieži atskaņotajiem kaislīgajiem  Argentīnas tango, Latvijā vēl ir daudz  nedzirdēta. Pārsteigumus sola komponista tā  daiļrades puse, kas saistīta ar paša A. Pizaoollas dvēseles pārdzīvojumiem.

Koncerta programma ir izvēlēta plašai klausītāju gaumei un izpildītāji sola emocionālu baudījumu visiem, jo koncerta satura veidošana un muzicēšana ir sirds darbs pirmkārt,  pašiem mūziķiem. Un šobrīd  viss liecina par to, ka koncertprogramma izdosies!

Uz  drīzu tikšanos koncertzālēs!

 

Koncerts notiks Mazmežotnes muižas pasākumu stallī.    

 

  Ierašanās no pl. 17:30.  Koncerta sākums pl.19:00.

 

 Koncerts divās daļās, ar starpbrīdi.

 

 Bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un uzkodas.    

 

 Pirms koncerta iespējams doties pastaigā pa muižas plašo teritoriju, kā arī rezervēt galdiņu un pusdienot muižas restorānā.    

 

  Muižas viesnīca piedāvā  nakšņošanu mājīgās muižas  istabiņās.

 

 

Lai iegādātos biļeti, spied šeit! 

 

                   

 

 

Mārcis Auziņš un Aija Vītoliņa KRUSTOJUMI

26.10.2019, Pl.19:00

Krustojumi_foto.jpg 

 

Dziedātāja Aija Vītoliņa un ģitārists Mārcis Auziņš koncertprogrammā

"Krustojumi"  

Koncertprogramma "Krustojumi" ir muzikāls ceļojums dažādu valstu,

valodu,žanru pasaulē, ietērpts dziedātājas Aijas Vītoliņas brīnišķīgajā balsī un Mārča

Auziņa ģitāras aranžijās. No "Karmenas" Spānijā līdz "Elizejas laukiem" Francijā, no

"Ķiršu lietus" Latvijā līdz "Maria de Buenos Aires" Argentīnā. Ceļojums mūzikas

pasaulē, kas neatstās vienaldzīgu nevienu klausītāju. 

Koncerta ilgums – 1h 15 min (vienā daļā)

 

 

Koncerts notiks Mazmežotnes muižas pasākumu stallī.     

  Ierašanās no pl. 17:30.  Koncerta sākums pl.19:00.

 Koncerts divās daļās, ar starpbrīdi.

 Bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un uzkodas.     

 Pirms koncerta iespējams doties pastaigā pa muižas plašo teritoriju, kā arī rezervēt galdiņu un pusdienot muižas restorānā.    

  Muižas viesnīca piedāvā  nakšņošanu mājīgās muižas  istabiņās.

 

         

 

 

 

Latvian Blues Band koncerts 

9.11.2019.

2015-11-20_fb_blues_band.jpg

 Latvian Blues Band uzstāšanās vienmēr ir aizraujošas un oriģinālas ar publikas iesaistīšanu koncerta gaitā. Tā kā grupas repertuārs ir ļoti plašs un dažāds, grupa gandrīz nekad nespēlē pēc iepriekš sagatavotas gabalu secības, bet programmu veido uz vietas pēc izjūtām un koncerta atmosfēras, tādējādi, nākot uz Latvian Blues Band dzīvo uzstāšanos kaut nedēļu no vietas/pēc kārtas, katrs koncerts būs savādāks un, iespējams, pilnīgs pretstats no iepriekšējā.

Kā grupas muzikālās ietekmes, kas visspilgtāk raksturo grupas skanējumu varētu nosaukt tādus māksliniekus, kā Albert King, Freddie King, B.B. King Albert Collins, Willie Dixon, Muddy Waters, T-Bone Walker un daudz citus. Grupas orģinālmūzika sniedzās no Ņūorleānas “second line” ritmiem sajaukumā ar r’n’b un soul mūziku līdz pat dziļam Chicago blues skanējumam.

Lai iegādātos biļeti, spied šeit! 

  Aplūko mūs arī Facebook lapā!

 

 

        

 

  

Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa koncerts "Vēlēšanās"

23.11.2019., pl. 19:00

Hermanis un Akuratere1.jpg

 

Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa koncerts Vēlēšanās Mazmežotnes muižā. 

23.novembrī, plkst. 19.00 Mazmežotnes muižā dziedātāja Ieva Akuratere klausītājus iepriecinās ar dziesmām no jaunā soloalbuma Vēlēšanās, kas tapis sadarbībā ar ģitāristu un komponistu Aivaru Hermani. Koncertā izskanēs arī citas abu mākslinieku sadarbībā radušās dziesmas, kā arī dziesmas Latvijai un populāras Ziemassvētku dziesmas.

            Latvijā labi pazīstamo un iemīļoto mūziķu sadarbība aizsākās pirms 30 gadiem. Radošo saskaņu un vienotu muzikālo izjūtu viņi atklāja, strādājot pie dziesmu cikla Klusums starp mums (1990) ar Igo dzeju. Sekoja dzejnieka Linarda Tauna vārsmu iedvesmots cikls Plīvošana ar pilsētu (1997), bet jaundarba Vēlēšanās dziesmu vārdu autore lielākoties ir pati Akuratere. 

            Pirmais šāda darbības virziena impulss bija Ievas agrā jaunībā sacerētais dzejolis Naktī, kam pirms dažiem gadiem Aivars atrada vajadzīgo melodiju. No viņa puses izskanēja pamudinājums turpināt dzejot, lai varētu radīt jaunu ieskaņojumu albumu. Pirms četriem gadiem Akurateri bija uzrunājis Vizmas Belševicas dzejolis Vienaldzības, kas, Hermaņa skaņu valodā tverts, tika atskaņots abu kopīgajos koncertos. No jaunības dziedātājai saglabājās laikraksta izgriezums – amerikāņu dzejnieces Kellijas Čerijas dzejoļa Gaiss ir mīlestība publicējums, kas pirms vairākiem gadiem tapušas dziesmas veidolā veidoja trešo stūrakmeni jaunā diska arhitektūrā. 

            Ieva Akuratere kā dzejniece un dziesmu vārdu autore izpaudusies gan savā solo daiļradē, gan grupu Simulācija un Lidojošais paklājs programmās. Ieilgusī pauze dzejā dziedātāju darīja nedrošu, taču pērnajā ziemā veidojās ideāli apstākļi radošajam procesam. Savā Apšuciema mājā Ieva pa vienu logu varēja raudzīties uz Lāčupīti, pa otru – tālumā saskatīt jūru, un ar baltu vilku suni pie kājām dzejoja sev tīkamā, harmoniskā un laimīgā situācijā nobriedušas sievietes pašapziņā. Hermaņa daiļrades princips ir mūzikas radīšana jau gatavam dzejolim. Lai izjustu savu rindu ritmiskumu, Ieva tās, staigājot gar jūru, skandēja tik ilgi, līdz dzeja ieguva ideālu veidolu. Topošā albuma stilu mūziķi formulē kā impresionismu – tā ir viegla, gaisīga rotaļa ar situācijām, svarīgu lietu nesvarīga piesaukšana, uzplaiksnījumu un gaismēnu mija. Abu autoru saliedētību pierāda dziesmas Stāvs tapšana: Akuratere dzejojot paturēja prātā budistu klostera atmosfēru un izbrīnījās, kad Hermanis atsūtīja pavadījumu ar gongu, zvaniņu un tablu skaņām, jo bija intuitīvu nojautis Ievas domu pat bez skaidrojuma. Tikpat dabiski un izteiksmīgi ir pārējie albuma skaņdarbi Pacelties pāri, Dzīvība, Smilšu pulkstenis un tituldziesma Vēlēšanās. Dziedātājai pašai ļoti mīļa ir dziesma Mēness, kuru iedvesmojusi spīdekļa atblāzma tumšajā Lāčupītē.

Koncerts sniegs muzikālu baudījumu tandēma Akuratere – Hermanis līdzšinējiem cienītājiem un visiem, kas mūzikā meklē dabiskumu, sirsnību, reizē vienkāršību un izsmalcinātību.

 

Ierašanās no pl. 17:30.  Koncerta sākums pl.19:00. 

Koncerts divās daļās, ar starpbrīdi. 

Bufetē būs iespējams iegādāties dzērienus un uzkodas.     

Pirms koncerta iespējams doties pastaigā pa muižas plašo teritoriju, kā arī rezervēt galdiņu un pusdienot muižas restorānā.     

 Muižas viesnīca piedāvā  nakšņošanu mājīgās muižas  istabiņās.

 

Ar biļetes iegādāšanos un/vai savu klātbūtni šajā pasākumā skatītāji apliecina, ka ir informēti par to, ka pasākumā notiek fotogrāfēšana un filmēšana, un skatītājiem pret to nav iebildumu,  kā arī nav iebildumu pret skatītāju attēla publiskošanu un izmantošanu publicitātes vajadzībām.  

Lai iegādātos biļeti, spied šeit! 

 

 

         

 

 

 Mārtiņš Brauns Ziemassvētkos 

25.decembris 2019.gads, pl. 18:00

 

Brauns_Zsv_740x740px.jpg 

  

 

 Komponists Mārtiņš Brauns pirmo reizi  savā muzikālajā daiļradē ir uzsācis darbu pie Ziemassvētkiem veltītas koncertprogrammas tapšanas.

Par programmas vadmotīvu ir kļuvusi M.Brauna dziesma “Veltījums” no kinofilmas “Ziemassvētku jampadracis”, kura, gadiem ritot, nav izzudusi no latviešu klausītāju atmiņas un kļuvusi par savdabīgu latviešu Ziemassvētku dziesmu klasiku.

Kā skaidro pats komponists, pa šiem gadiem ir sacerēts gana daudz dziesmu, kuras aicina uz patiesām, tīrām un eksistenciālām pārdomām, sajūtām, kuras pārņem tieši Ziemassvētku laikā. Un ne jau tikai populārās Ziemassvētku melodijas vien var sniegt īpašo Ziemassvētku prieku.

Plašā melodisko dziesmu tematika, kas komponista mūziku rada tuvu un saprotamu ikvienam klausītājam, jaunajā Ziemassvētku koncertprogrammā sniegs neaizmirstamu baudījumu, klausoties kā jautras un nebēdnīgas dziesmiņas par ziemu, tā iedziļinoties apgarotos skaņdarbos par dievišķo sajūtu tuvumu. Turklāt īpašo muzikālo noskaņu, ietērptu Broņislavas Martuževas, Jāņa Petera, Māras Zālītes, Egila Zirņa un citu populāru dzejnieku vārdos, izpildīs jaunā un talantīgā vokālā grupa Insomnia.

 

Kaut arī vokālā apvienību "Insomnia" nodibināta vien pērnā gada novembrī, tā jau pārliecinoši sevi pieteikusi Latvijā, uzstājoties dažādos koncertos un labdarības pasākumos, kā arī nonākusi starptautiskajā apritē, iegūstot otro vietu vienā no pasaules vadošajiem a cappella konkursiem – "Moscow Spring A Cappella".

Grupu veido esošie un bijušie Rīgas Doma kora skolas audzēkņi - domubiedri, kurus vieno mūzikas mīlestība, dziedāšana un degsme sasniegt visaugstākos mērķus un iespējas krāt pieredzi visdažādākajos vokālās dziedāšanas stilos un žanros.

 

|"Tas, ka Mārtiņš Brauns izvēlējies tieši grupu "Insomnia" saviem Ziemassvētku koncertiem, ir liels gods un arī atbildība," atzīst grupas vadītājs Roberts  Memmēns.

 

 Instrumentālo pavadījumu veidos stīgu kvartets un paši grupas Insomnia dziedātāji un mūziķi.

 

Brīnišķīgā mūzika sintēzē ar svaigo "Insomnia" izpildījumu būs kā spirgts ziemas gaisa malks svētku laikā - Mārtiņa Brauna Veltījums katram un ikvienam. 

 

 

Ar biļetes iegādāšanos un/vai savu klātbūtni šajā pasākumā skatītāji apliecina, ka ir informēti par to, ka pasākumā notiek fotogrāfēšana un filmēšana, un skatītājiem pret to nav iebildumu,  kā arī nav iebildumu pret skatītāju attēla publiskošanu un izmantošanu publicitātes vajadzībām.


Citas ziņas