Ceturtdiena, 20. Janvāris, 2022. Alģis, Aļģirds, Oļģerts, Orests
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku oficiālais tūrisma portāls

Izveidots Zvirgzdes orientēšanās poligons


Izveidots Zvirgzdes orientēšanās poligons Izveidots Zvirgzdes orientēšanās poligons

Zvirgzdes mežu masīvā no 26. novembra pieejams jauns orientēšanās poligons – Zvirgzdes orientēšanās poligons. Tas tapis ar Bauskas novada pašvaldības iestādes “Vecumnieku novada dome” atbalstu, sadarbībā ar Tūrisma Informācijas punktu – tūrisma informācijas konsultanti Elīnu Kļaviņu - un orientēšanās sporta klubu “Eko O” – pārstāvi Mārtiņu Šteinaltu. Poligons izveidots A/S "Latvijas valsts meži" teritorijā, ikvienam pieejams 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, bez maksas!

Jaunizveidotā orientēšanās poligonā iespējams doties 4 distanču trasēs: Reljefa distance (6,1 km), Pastaigu distance (2,5km), Vidējā distance (5,8km) un Garā distance (9,4km). Distanču kartes pieejamas Vecumnieku Tūrisma informācijas punktā (Rīgas iela 34), pie Vecumnieku ēdinātājiem (“Pie Martas un Marijas”, “Drava”, “Sēdnīca”, “EuRudais”), kā arī veikalos (“Elvi”, “LaTs”, “Vesko”), kā arī pastkastē pie Zvirgzdes Baltās kāpas informatīvās norādes.

Īpaša uzmanība vēršama tam, ka poligona aktīvais laiks ir no 26. novembra līdz 30. aprīlim. Poligona kartes un maršruti šajā saitē

Tūrisma informācijas punkta vārdā izsaku lielu pateicību Mārtiņam Šteinaltam par entuziastisko darba sparu, orientēšanās distanču izveidi kā arī kontrolpunktu izstādīšanu!

Brīdinājums! Orientēšanās poligona teritorijā 2022. gadā ir paredzēti mežizstrādes darbi. Dalībniekam startējot, ir jābūt piesardzīgam, ievērojot mežizstrādes un kokvedēju kustību, tāpēc, pārvietojoties mežā, jāievēro uzstādītās brīdinājuma zīmes, netuvojoties mežizstrādes tehnikai un motorzāģa operatoriem to darba laikā.

! Sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatību, ievērot valstī noteiktos distancēšanās ierobežojumus un personīgās higiēnas pasākumus. Uzturoties mežā, dalībnieka pienākums  ir ievērot meža ugunsdrošības noteikumus, nebojāt meža augsni un meža infrastruktūru, nepiesārņot mežu ar atkritumiem, ievērot noteikto kārtību atpūtas vietu izmantošanā, nepostīt putnu ligzdas un skudru pūžņus un citādi nekaitēt meža augiem un dzīvniekiem.

 

  

Informāciju sagatavoja:
Elīna Kļaviņa
Tūrisma informācijas centra Tūrisma organizatore
Uzņēmējdarbības un mārketinga departaments


Citas ziņas