Svētdiena, 27. Novembris, 2022. Lauris, Norberts
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku oficiālais tūrisma portāls

Izveidots audio gids "Bauskas ebreju stāsts"


Izveidots audio gids 2022.05.26 Izveidots audio gids "Bauskas ebreju stāsts"

Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Bauskas muzeju ir izveidojis bezmaksas audio gidu latviešu, krievu un angļu valodā “Bauskas ebreju stāsts”. Tas publiski visiem interesentiem pieejams no 25.maija Izi.travel aplikācijā, kā citi tūrisma informācijas centra veidotie audio gidi. Ideja par šāda audio gida izveidošanu radās, tāpēc, ka Bauskas būtiska kultūras mantojuma daļa ir saistīta ar ebrejiem, par to interesējas gan šo cilvēku senči, gan tūristi, gan vietējie iedzīvotāji. Tūrisma informācijas centrs ir aktīvi iesaistījies Latvijas Universitātes projektā „Sarežģītais vēsturiskais mantojums Latvijā: holokausta tūrisma vietas starp piemiņas kultūru, mūsdienu tūrisma pieprasījumu un piedāvājumu” (MemoTours), līdz ar to audio gids ir loģisks un mūsdienīgs rīks kā komunicēt un pasniegt  šo tēmu.

 

 

Projekta vadītāja, vadošā  LU pētniece, Dr.oec. Aija van der Steina: “MemoTours  projekta rezultāti atklāj, ka Bauskas iedzīvotājiem ir zināšanas par traģiskajiem vēsturiskajiem notikumiem pilsētā un tās apkārtnē, un visbiežāk,  iedzīvotāji norāda uz tām vietām, kas ir iezīmētas pilsētvidē jeb tām vietām uz kurām ir norāde, pie kurām ir vismaz informatīva plāksnīte. Intervijās vietējie iedzīvotāji norādīja, ka ir svarīgi šīs vietas padarīt redzamas, ne tikai pilsētas viesiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem, īpaši jauniešiem. Traģisko pagātnes notikumu piemiņas vietas ir kā tilts starp pilsētas pagātni un nākotni. Manuprāt, pēdējos gados Bauskā šis tilts tiek veiksmīgi stiprināts, lai arī ne vienmēr tas ir viegli. “.

 

Lai simboliski atzīmētu šo notikumu, uz audio gida prezentāciju 25.maijā Bauskā ieradās muzeja "Ebreji Latvijā" direktors Iļja Ļenskis un Rīgas Ebreju kopienas izpilddirektore Gita Umanovska.

 

Lai noklausītos audio gidu datorā spied ŠEIT, ja vēlies to noklausīties mobilajā ierīcē, google play lejuplādē aplikāziju izi.travel un atrodi gidu "Bauskas ebreju stāsts". 

 

Informāciju sagatavoja:
Inese Turkupole-Zilpure
Bauskas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja,
tālr. 26457713


Citas ziņas