Sestdiena, 04. Jūlijs, 2020. Sandijs, Sandis, Uldis, Ulvis
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada oficiālais tūrisma portāls

Aktualitātes Bauskas muzejā


Aktualitātes Bauskas muzejā Aktualitātes Bauskas muzejā

 

 

Uģis Mežavilks "Gleznas" (izstāde pagarināta līdz 9. augustam 2020)

Bauskas muzejs aizsākot izstāžu ciklu “Jaunākie jaunieguvumi”, apmeklētājiem piedāvā ekspozīciju, kas veltīta gleznotāja Uģa Mežavilka (1929-1998) daiļradei. Lai gan plašākai publikai mākslinieks pazīstams kā karikatūrists, Bauskas muzejs aicina iepazīt Uģi Mežavilku kā gleznotāju.

2020. gada sākumā muzejs saņēma unikālu dāvinājumu - U. Mežavilka mākslas darbu kolekciju. Pateicamies mākslinieka meitai Rūtai Mežavilkai par kolekcijas nodošanu muzejam un sabiedrībai.

 

 

 

 

 

Inese Līne "Trauslais spēks"

No 2020. gada 10. jūnija līdz 2. augustam Bauskas muzejā būs skatāma mākslinieces Ineses Līnes porcelāna darbu izstāde “Trauslais spēks”.

Māksliniece strādā ar dažādām keramikas masām, taču visvairāk viņu saista porcelāns, kas ir izsmalcināts materiāls ar savu raksturu un pieprasa milzīgu pacietību un profesionālās prasmes.

Māksliniecei patīk meklēt arvien jaunas formas, plastikas līnijas un iespējas realizēt idejas, kuras rodas vienkārši vērojot apkārt notiekošo dzīves plūdumu. Viņu saista dažādu faktūru saspēle ar materiālu, tiek uzstādīti uzdevumi un risināti iespējamā un sev raksturīgā veidā. Darbu tēmas ir autores dvēseles pārdzīvojumu rezultāts, kādā noteiktā laika sprīdī, tas ir bijis aktuāli un svarīgi izpaust materiālā.

Inese Līne beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvusi maģistra grādu vizuāli plastiskajā mākslā. Ir Latvijas Mākslinieku savienības un Latvijas Dizaineru savienības biedre. Savu pieredzi, zināšanas un citas garīgās vērtības ikdienā dāvā audzēkņiem, strādājot Rīgas mākslas un mediju tehnikumā par mākslas priekšmetu pedagogu. Aktīvi piedalās radošo darbu izstādēs, vietējos un starptautiskos simpozijos, konkursu izstādēs. Organizē personālizstādes.

 

 

 

 

No 2020. gada 19. jūnija līdz 30. augustam Bauskas muzejā būs skatāma TLMS “Bauska” tekstiliju un TLMS “Latgale” keramikas darbu izstāde “Atspulgi amatos”

Šī būs Zemgales un Latgales atkalsatikšanās Bauskā. Pagājušajā gadā aizsāktā sadarbība ar Daugavpils amatniekiem nu jau pāraugusi sirsnīgā draudzībā. Šogad Tautas lietišķās mākslas studijas “Bauska” tekstiliju izstāde veidota kopā ar Daugavpils keramiķu darbiem no Tautas lietišķās mākslas studijas “Latgale”.

Izstādē "Atspulgi amatos" būs apskatāmi rokdarbnieču un keramiķu darbi, kuros atspoguļojas seno amata prasmju pielietojums mūsdienās, veidojot interesantu tekstiliju un keramikas saspēli.

Atskatoties uz aizvadīto darba gadu Tautas lietišķās mākslas studijā “Bauska”, prieks redzēt studijas dalībnieču izaugsmi, darbos izmantojot arvien sarežģītākas tehnikas un radošumu. Šogad studija lepojas 46 dalībniecēm.

Podniecība ir viena no senākajām tautas mākslas izpausmēm. Latgalē to saglabā, un mūsdienu kultūrvidē podniecības tradīcijas attīsta vairākas keramiķu apvienības, tostarp arī Tautas lietišķās mākslas studija “Latgale”. Šogad studija atzīmē savu 40. pastāvēšanas gadadienu. Šo gadu laikā studijas dalībnieku sastāvs ir mainījies, tomēr mīlestība pret mālu un mākslu nav zudusi. Daugavpils Māla mākslas centrā ikdienā darbojas 11 Tautas lietišķās mākslas studijas “Latgale” keramiķi. 

Izstādē būs apskatāmi arī Dobeles Amatu mājas organizētās “Krāsu skolas” nodarbībās tapušie darbi, kur dzijas un audumi tika krāsoti ar augu krāsvielām.

 

 


Citas ziņas