Otrdiena, 19. Jūnijs, 2018. Nils, Viktors
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada oficiālais tūrisma portāls

Ziemā


Ko apskatīt, darīt un baudīt mūsu pusē ZIEMĀ (decembris, janvāris, februāris)


(Bauskas un apkārtnes iedzīvotāju un tūrisma speciālistu ieteikumi)

 

Ziemas dienas ir īsas, un, kad esi brīvdienas rītā ilgāk pagulējis, mostoties aiz loga ieraudzījis saulīti lecam kā apsolījumu skaistai dienai, bet nekāda plāna vēl nav – brauc uz Bausku! Tas ir tuvu no jebkuras vietas. Jo Bauska ir pašā Latvijas viducī! Tā ir pa ceļam no Rīgas uz Lietuvu vai no Lietuvas uz Rīgu, no Jēkabpils un Saldus pusi vai otrādi.

 

Nonākot Bauskā, noteikti nepabrauksi garām Rātslaukumam, kur decembrī greznojas svētku egle un kur atrodas vienīgais Latvijā atjaunotais 17.gs. Rātsnams – Vecpilsētas centrs. Te var sākties Tava brīvdienu pastaiga. Nofotografējies ziemeļbrieža kamanās un  raugi - blakus Rātslaukumam var apskatīt Sinagogas dārzu un tālāk doties pa Rīgas ielu, kur veco māju sienas atdzīvinājušas krāšņas rozes, kas nebaidās ne slapjdraņķa, ne sala. No Rožu alejas gar Sv.Gara baznīcu ceļš ved uz Bauskas pilskalnu, kur joprojām nesatricināma un cēla stāv Bauskas pils, un tās vārti viesiem ir atvērti.

 

Braucot uz Bausku, apskaties, kādi pasākumi te ir ieplānoti. Iespējams, tas būs Ziemassvētku koncerts Bauskas Sv.Gara vai kādā citā baznīcā, Bauskas pilī vai Mazmežotnes muižā, teātra izrāde Bauskas kultūras centrā vai Grenctāles kultūras namā.

 

Daba dziedē un ir skaista arī ziemā , tāpēc - lai ir sniegs vai nav, bet brauc uz mežu! Draugu pulkā vai ar bērniem. Rotā eglītes ar burkāniem, saldajām bietēm un piparkūkām, lai svētki arī zaķiem un stirnām! Slēpo vai nūjo Likvertenu silā vai Beku mežā!

 

Izstaigā Iecavas parku, vēro un baro pīles pie tiltiņa un pusdieno turpat “Upenē”! Apciemo un pacienā gulbjus viņu pulcēšanās vietā pie jaunā gājēju tiltiņa pār Mūsu!

 

Noķer sniegu, atrodi vai uzcel sniegavīru, nofotografējies un dalies ar attēlu sociālajos medijos, lietojot mirkļbirku #visitbauska! Dalies ar mums savā priekā, un mēs priecāsimies līdz ar Tevi! Jo zinām – pie mums tiešām ir forši!

 

Ziemas maršruts pa Bausku