Sestdiena, 16. Decembris, 2017. Alvīne
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada oficiālais tūrisma portāls

Apskates objekti


Mēs, Rožmalu saimnieki, esam sirdī lauksaimnieki un vēlamies arī mūsu apmeklētājiem parādīt, kā lauksaimniecība ir attīstījusies cauri gadsimtiem, no senatnes līdz pat mūsdienu jaunajām tehnoloģijām. Esam izveidojuši Ribbes vējdzirnavās brīnišķīgu ekspozīciju - “Grauda ceļš”. Novērtējam senču atstāto mantojumu - Ribbes vējdzirnavas, kuras ir ne vien mūsu, bet arī novada lepnums un atdzīvina tā laika ainavu Bauskas novadā.
Vējdzirnavu konstrukcija, to iekārtas un detaļas ir veidotas un pārbaudītas gadsimtu gaitā un ir viens no sarežģītākajiem tautas celtniecības pieminekļiem, kurš saglabājis mūsu senču mantojumu un darba tikumus.

Ribbes vējdzirnavas celtas pēc holandiešu tipa projekta, kas tolaik bijis raksturīgs lielām un jaudīgām vējdzirnavām, no 1867. līdz 1869.gadam. Savu nosaukumu tās ieguvušas pateicoties pirmā īpašnieka uzvārdam – Riba. Stāsta, ka par vējdzirnavu celtniecību strādnieki saņēmuši dienā vienu sieku* graudu, bet darbu vadītājs sudraba rubuli.

*Sieks – senlatviešu labības tilpuma mērs

Ekspozīcija un ekskursija

Dodoties pašu taisīto pīrāgu smaržas apvītajā ekskursijā, ieklausoties izzinošā stāstījumā, baudot senatnīgu atmosfēru Ribbes vējdzirnavās, apmeklētajiem ir brīnišķīga iespēja atgriezties 146 gadu senā pagātnē, kad miltus mala vējdzirnavās un vienīgi ar vēja spēku, darbus vadīja kvalificēts melderis ar saviem palīgiem - zeļļiem.

Ribbes vējdzirnavās apskatāma saimnieku veidota ekspozīcija “Grauda ceļš”, par to kā ir attīstījusies lauksaimniecība laikmeta griežos. No zemes apstrādes līdz ražās novākšanai un pārstrādei.

CENAS

“Rožmalas” – plašs atpūtas komplekss pašā Zemgales sirdī. Piedāvājam telpas svinībām, sarīkojumiem un semināriem, ēdināšanu, nakšņošanu  aizraujošu ekskursiju   Ribbes dzirnavās (ANNO 1867), pirti ar SPA kompleksu, sporta laukumus aktīvai atpūtai.

Koks, lins, akmens pie mums ir atradis īpašu vietu telpās un lietās, uguns un ūdens veldzē SPA zonā  un Zemgales rāmais līdzenums ir grezns fons svinībām. Mums rūp, lai jūsu idejas un vēlmes īstenotos!

 

 

Nameju iela 2, Ceraukste, Bauskas nov., LV-3901
+371 26 564 580
Banketu telpas Bērniem draudzīgs Gids runā angliski Gids runā krieviski Interaktīvas programmas Konferenču, semināru telpas Kredītkartes Nakšņošanas iespējas Piedāvājums jaunlaulātajiem Piknika vieta Restorāns Rotaļu laukums Sauna Viesnīca Wi-fi 

Darba laiks

Kafejnīca
Pirmdienās - ceturtdienās 8:00-22:00
Piektdienās, sestdienās 8:00-23:00
Svētdienās 8:00-22:00

"Grauda ceļš" ekskursija- iepriekš piesakot! T.26564580

Cenas

Pieaugušajiem 5.00 eur;
Bērniem, pensionāriem - 2.50 eur (cenā iekļaujas ekskursija un pīrāgu cepšana).

Objekti tuvumā