Otrdiena, 16. Oktobris, 2018. Daiga, Dinija, Dinārs
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada oficiālais tūrisma portāls

Ligitas Caunes darbu izstāde “TE UN TĀLUMĀ”


Ligitas Caunes darbu izstāde “TE UN TĀLUMĀ” 2018.06.02 Ligitas Caunes darbu izstāde “TE UN TĀLUMĀ”

Bauskas muzejā sestdien, 2.jūnijā plkst.15.00 atklās Ligitas Caunes darbu izstādi “TE UN TĀLUMĀ”.
/02.06. – 03.07.2018/

Atklāšanas pasākumā  piedalīsies un dziedās Žoržs Siksna.

        Ligita Caune dzimusi Viesītē, absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas interjera un iekārtas nodaļu. No 1980.gada regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārzemēs.

       TE - tā ir mūsu zeme Latvija, ko māksliniece apjūsmo piedaloties  glezniecības plenēros Latvijā. Tie ir kŗāšņie  Latgales rudeņi, Sēlijas pakalnu ainavas, no pašas organizētajiem  plenēriem, Vidzemes lauki un jūra. Īpaši mīļi māksliniecei ir viņas gleznotie kuģi un laivas no Liepājas plenēriem.  Izstādē redzam arī Latvijas mazpilsētas ainas akvareļa, zīmējuma un eļļas glezniecības tehnikās.

        TĀLUMĀ – akvareļi un eļļas gleznas, kas tapušas ceļojumu un ārzemju plenēru laikā. Darbi gleznoti, Venēcijas kanālmalā un sajūsminoties par  Santorini  balto namu ritmiem karstajā dienvidu saulē.... Zīmēti Marakešas tirgus juceklī un baudot Petras  noslēpumaino mistiku. Daudzi darbi radīti mājās, darbnīcā, izjūtot  atgriešanās prieku un veldzējoties ceļojumu atmiņās.

„Lūkojoties  Latvijas pelēkajās debesīs, mežu ieskautos pakalnos un  pelēcīgi violetos bērzos pavasara gaidās, sirdī ielīst siltums, jo „...man viņa ir visskaistākā, tik un tā”, saka Ligita Caune.

Bauskas muzeja Mākslas nodaļas vadītāja Ilga Balode

 


Citas ziņas