Ceturtdiena, 14. Decembris, 2017. Auseklis, Gaisma
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada oficiālais tūrisma portāls

Bauskas muzejā Aleksandras Čudnovskas eglīšu rotājumu kolekcijas atklāšana


Bauskas muzejā Aleksandras Čudnovskas eglīšu rotājumu kolekcijas atklāšana 2017.12.01 Bauskas muzejā Aleksandras Čudnovskas eglīšu rotājumu kolekcijas atklāšana

1.decembrī plkst. 16.00 atklās ALEKSANDRAS ČUDNOVSKAS eglīšu rotājumu kolekcijas izstādi  “ZIEMASSVĒTKU SAPŅI”. Tā būs apskatāma no 1.devembra līdz 28.janvārim. 

Aleksandra Čudnovska - ALC ART dibinātāja - mākslinieces un kolekcionāres Tamāras Čudnovskas meita. Aleksandra uzaugusi ģimenē, kura ir saglabājusi senlietas no 19.gs. sākuma līdz 20.gs. beigām. Šie unikālie priekšmeti ir iedvesmojuši Aleksandru radīt mūsdienu lietišķās mākslas darbus, kas atspoguļo pagājušo gadsimtu stilus.

Dizaina zīmols Alc Art TM  ir unikāli rokdarbi. Tos ir veidojuši Latvijā zināmi mākslinieki, kuri iedvesmojušies no Jūgendstila un Art Deko laika mākslas tendencēm. Ar roku apgleznoti stikla egļu rotājumi, dažādi lietišķās  mākslas priekšmeti un aksesuāri ir radīti gan kā ekskluzīva dāvana, gan kā interjera elements svētku noskaņai. Izstādē „Ziemassvētku sapņi” Aleksandra rāda unikālus rokdarbus, kuri ir arī apgleznoti un dekupēti.  Šis process ir ļoti ilgs un darbietilpīgs, un tas prasa lielu pacietību un uzmanību.
Īpašs juveliera darbs ir Ziemassvētku rotājumu turētāji. Mākslinieks izmanto jūgendstilam raksturīgo, vijīgo ornamentu formu un dekorē tos ar kristāliem un pusdārgakmeņiem.

Dekori no ALC ART tiek eksponēti muzejos, kā arī lieliski papildina mājas interjerus.

Bauskas muzeja mākslas nodaļas vadītāja Ilga Balode

 


Citas ziņas