Ceturtdiena, 22. Marts, 2018. Dziedra, Gabriela, Gabriels, Tamāra
Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada oficiālais tūrisma portāls

Bauska


Bauska - festivālu un svētku pilsēta 2018.02.23 Bauska - festivālu un svētku pilsēta

2017.gads Bauskā un novadā bija piepildīts ar dažādiem kultūras un izklaides pasākumiem, kas pulcēja ne tikai baušķeniekus, bet arī pilsētas viesus. Šogad bagātīgajam norišu klāstam pievienojušies jauni notikumi. Detalizēta informācija par pasākumiem vēl sekos, taču jau tagad aicinām iepazīties ar šī gada norisēm.

Tā kā Bauska ir viena no populārākajām vimbu makšķerēšanas pilsētām Latvijā, tad šogad tiks turpināta pērn aizsāktā tradīcija – atklāt vasaras kultūras un izklaides sezonu ar pasākumu visai ģimenei – „Vimbu svētki”. Apmeklētājus priecēs dzīvā mūzika, būs iespēja nobaudīt dūmotavās kūpinātas vimbas, kā arī iesaistīties dažādās aktivitātēs. Copes meistari, piedaloties labas gribas makšķerēšanas sacensībās, cīkstēsies par brangākās vimbas nomakšķerēšanu, kas savukārt garantēs iespēju laimēt vērtīgas balvas. Pasākumu vadīs dabas pētnieks Māris Olte.

Katru gadu Bauskas novada svētki notiek kādā no novada pagastiem, ļaujot iepazīt ainaviski bagāto novadu un nozīmīgākās apskates vietas. Iepriekš apciemota Bruknas muiža un Ribbes dzirnavas. Šogad svētki notiks 26. maijā Vecsaules pagasta Jaunsaulē, kur būs iespēja ielūkoties gaidāmajos Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos, vērot viesmākslinieku uzstāšanos, kā arī piedalīties citās svētku norisēs.

Bauskas Pilskalna parka estrādē 2. jūnijā notiks motokluba „Bucefals” darbības 20 gadu jubileja, kur rūks ne tikai kluba biedru, bet arī viņu draugu motocikli, skanēs dzīvā mūzika un gaidāmas dažādas tematiskas norises.

Starptautiski atzītas metālmūzikas apvienības, labākais no pašmāju smagās mūzikas, tautas tradīcijas, ieskats vēsturē – to un vēl vairāk piedāvā mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls „Zobens un Lemess”, kas šogad no 15. līdz 17. jūnijam pirmo gadu notiks Bauskas Pilskalna parka estrādē. Festivālā gaidāms grupas „Skyforger” lielkoncerts, kurā pilnā apjomā izskanēs grupas albuma „Kauja pie saules” skaņdarbi. Biļetes: ticketshop.lv

Šis gads Bauskas kantrimūzikas festivālam ir īpaši nozīmīgs, jo šogad 13. un 14. jūlijā tas atzīmēs 20.gadskārtu. Festivāla apmeklētājus priecēs pašmāju un ārvalstu kantrimūziķi, dažādas tematiskas aktivitātes, kā arī kantrī festivālam raksturīga atmosfēra.

Senās mūzikas festivālā „Vivat Curlandia!” 21. un 22. jūlijā vadošie Latvijas senās mūzikas meistari un viesmākslinieki no ārzemēm atskaņos Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laikam raksturīgus skaņdarbus, kā arī iepazīstinās apmeklētājus ar šim laikam raksturīgiem mākslas šedevriem.

Senioru deju festivāls „Annas danči”, kas norisināsies jau septīto reizi, šogad dejotājus pulcēs 21. jūlijā Bauskas Pilskalna parka estrādē. Kā ierasts, arī šogad tajā piedalīsies talantīgi un aizrautīgi senioru deju kolektīvi no Latvijas.

Īpašs būs 4. un 5. augusts, kad Bauskas Pilskalna parka estrādē jau otro reizi norisināsies gaidītākais vasaras notikums Bauskā – mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls visai ģimenei „Bauska TASTE”. Arī šogad apmeklētājus gaidīs Latvijā iecienītu mūziķu uzstāšanās, sportiskas aktivitātes, aizraujošas nodarbes un vienkārši laba atpūta visai ģimenei! Biļetes: „Biļešu paradīze” kasēs un tiešsaistē.

Vasaras sezona izskanēs Bauskas vecpilsētas Pagalmu un putras godēšanas svētkos, kas šogad notiks 8. septembrī. VIII Pagalmu svētkos un VI Putras godēšanā varēs iepazīt vēl svētkos neredzētus Bauskas vecpilsētas pagalmus, iesaistīties aizraujošās aktivitātēs, iepirkties Zemgales dižtirgū, kā arī nobaudīt dažādas putras.

Ilze Lujāne, sabiedrisko attiecību speciāliste, Bauskas Kultūras centrs


Citas ziņas